Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat vykročil směrem k elektromobilitě

News

14.11.2011

Během několika let plánuje sériovou výrobu elektromobilu Altea XL Electric Ecomotive a hybridu Leon TwinDrive Ecomotive, které se momentálně nachází ve stadiu prototypu.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Seat Altea elektromobil a Leon hybrid 2011

Altea XL Electric Ecomotive je první španělský automobil, který neprodukuje žádné emise (tuto úlohu od něj převzaly elektrárny). Akumulátory podporované systémem rekuperace kinetické energie vystačí podle Seatu na projížďku dlouhou 135 km. Aby nijak neomezovaly cestující, jsou umístěny pod zadními sedadly a podlahou zavazadlového prostoru.

Automobily Seat Altea elektromobil a Leon hybrid 2011

Podobný pohled pod kapotu bude nejspíš stále častější.


Tichý elektromotor posílá na kola výkon 116 koní (85 kW) a točivý moment 270 Nm, maximální rychlost je elektronicky omezena na 135 km/h. Zelenou image elektrické Altey podporují fotovoltaické články na střeše. Jimi produkovaná energie zajišťuje přívod čerstvého vzduchu do interiéru zaparkovaného vozu. Samozřejmě za podmínky svítícího slunce.

Leon TwinDrive Ecomotive je o něco praktičtější (ale zase o něco méně zelený) plug-in hybrid (hybrid s možností vnějšího dobíjení). V čistě elektrickém režimu ujede 52 km a není schopen překročit rychlost 120 km/h. V kombinovaném režimu, při kterém elektromotor spojí síly se spalovacím agregátem, si ekologický Leon řekne o 1,7 l paliva na 100 km, podstatně se zvýší dojezd a maximální rychlost vzroste na 170 km/h.

Seat si pro své nové přírůstky zvolil netradiční testovací jezdce – poskytne je k užívání vládním institucím v Katalánsku a Madridu. Informace o jejich provozu pak využije pro další vývoj. Sériová výroba Leonu TwinDrive Ecomotive by se měla rozjet v roce 2015, Altea XL Electric Ecomotive přijde na řadu o rok později.

Automobily Seat Altea elektromobil a Leon hybrid 2011

Specifikace TwinDrive Ecomotive se od běžného Leonu vizuálně neliší.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: