Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Na Opelu Astra se vyřádila sportovní divize OPC

News

10.11.2011

Objektem jejího zájmu se podle očekávání stala třídveřová verze GTC.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Opel Astra OPC 2011

Opel sice představil své třídveřové kupé Astra GTC teprve před dvěma měsíci na Frankfurtském autosalonu, již nyní má ale jasno v parametrech jeho ostré verze označené Astra OPC (Opel Performance Center).

Astra GTC působí sama o sobě dostatečně dynamicky, proto při jejím „přiostření“ na verzi OPC nebyly nutné příliš rozsáhlé změny vzhledu. Kromě téměř povinné úpravy nárazníků upozorňují na jejího sportovního ducha aerodynamické nástavce prahů karoserie, střešní spoiler a dvě lichoběžníkové koncovky výfuku.

Ani interiér není úplně shodný s „obyčejnou“ verzí GTC. Při hledání limitů bočního přetížení oceníte nová sportovní sedadla. Znakem nadřazenosti nad ostatními Astrami je i zploštěný věnec volantu a modifikované přístroje.

Akční design by byl bez podobně akční motorizace jen k smíchu. To se však Astry OPC netýká, její zážehový čtyřválec o objemu 2,0 l vzbuzuje spíše respekt. Díky přeplňování a přímému vstřikování paliva se maximální výkon vyšplhal na 280 koní (206 kW), vhod přijde i točivý moment 400 Nm. Převodovka je manuální se šesti stupni.

Automobily Opel Astra OPC 2011

Maximální rychlost Astry OPC činí 250 km/h.


Při ladění podvozku vyrazil Opel na Severní smyčku okruhu Nürburgring. Zde probíhaly testy modifikované přední nápravy HiPerStrut ve spojení s plně adaptivním podvozkem FlexRide. Díky němu může řidič přepínat charakteristiky tlumičů pérování, účinek posilovače řízení a reakci elektronického pedálu plynu. Jinými slovy si může vybrat mezi režimy „Sport“ a „OPC“.

Výkon putuje na přední kola přes samosvorný diferenciál, který především v zatáčkách zvyšuje stabilitu a ovladatelnost vozu. Brzdy nesou logo společnosti Brembo.

Na tuzemském trhu se první Astry OPC objeví v květnu 2012. A podle všeho by jí konkurenti jako Volkswagen Golf GTI, Peugeot 308 GTi nebo Renault Mégane R.S. neměli brát na lehkou váhu.

Automobily Opel Astra OPC 2011

Interiér poukazuje na sportovní ambice vozu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: