Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Passat CC už není Passat, ale jen CC

News

06.11.2011

Volkswagen představil nástupce úspěšného „sedanokupé“, které ze sebe strhlo nálepku Passat a podvědomě míří do světa luxusnějších vozů.

Autor:David SkalošFoto:

Automobily Volkswagen CC představení

Už je u Volkswagenu tak nějak pravidlem, že když oznámí nový model, žádná velká designová revoluce se nekoná.

To potvrzuje i nové CC. Typického zákazníka Volkswagenu však spíš potěší, než odradí, že jedinou větší změnou na exteriéru je masivnější přední maska a světlomety.

Automobily Volkswagen CC představení

První generace Passatu CC přišla na trh před čtyřmi lety, od té doby odvezla z prodejny domů téměř 270 tisíc zákazníků.

Při uvedení na trh bude na výběr z pěti motorů. Dieselové agregáty zastoupí čtyřválec 2.0 TSI (103 a 125 kW), premiéru si v Česku odbude čistý diesel BlueTDI splňující emisní normu Euro6. Kdo dává přednost benzinu v nádrži, bude si moci vybrat mezi motory 1.8 TSI/118 KW, 2.0 TSI/155 kW a 3.6 FSI/220 kW.

Mezigeneračně došlo k rozšíření standardní výbavy. Ta v sobě zahrnuje například systém sledování únavy řidiče, bi-xenony, parkpilot či tempomat.

Automobily Volkswagen CC představení

V interiéru nehledejte žádné výraznější změny proti výchozímu passatu.


Na přání bude možné CC vyšperkovat o systém Side Assist Plus, který upozorňuje na vozidla ve slepém úhlu a je v případě potřeby i schopen zasáhnout do řízení, systém Dynamic Light Assist, který ovládá přepínání dálkových a potkávacích světel, nebo systém sledování dopravních značek. V horkých letních dnech posádka ocení klimatizované sedačky s masážní funkcí.

Volkswagen CC si svou oficiální premiéru naplánoval na konec listopadu na autosalon v Los Angeles. Prodej na německém trhu se zahájí v únoru 2012, krátce na to budou následovat ostatní evropské země spolu s Ruskem a Amerikou.

Automobily Volkswagen CC představení

CCčku dodává punc prestiže nízká, elegantní silueta a množství ozdobných detailů.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: