Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nabídku Mini rozšíří model Roadster

News

02.11.2011

I když se to tak může na první pohled zdát, nejedná se jen verzi Coupé s chybějící střechou.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Mini Roadster 2011

Automobilka Mini se pod křídly koncernu BMW úspěšně rozrůstá, s Roadsterem bude nabízet již šest modelů. Z názvu posledního přírůstku není těžké uhádnout, které kategorii se typický design přizpůsoboval tentokrát.

Aby nedocházelo k záměně, musí se Roadster zřetelně odlišovat od dalšího Mini bez střechy – modelu Cabrio. Proto nezůstalo jen u výrazného předního nárazníku a bočních prahů. Větší je také sklon čelního skla, hlavy cestujících chrání masivní oblouky z nerezové oceli. Navíc je Roadster posazen o 20 mm níže. Černou skládací střechu musí majitel obsluhovat ručně, zato zadní spoiler se z ploché zádě vysouvá automaticky.

Automobily Mini Roadster 2011

S nejsilnějším motorem zvládne Roadster maximální rychlost 237 km/h.


Interiér přišel o polovinu sedadel. Kromě dvoučlenné posádky z tohoto uspořádání těží také zavazadlový prostor, i když s objemem 240 l stále zůstává věrný jménu automobilky. Na druhou stranu k němu lze připočíst zvětšené kapsy ve dveřích a polici umístěnou za sedadly.

Co se týče motorizace, nečekejte žádné překvapení. Trojici zážehových čtyřválců o objemu 1,6 l i vznětový dvoulitr převezme Roadster od ostatních modelů Mini. Benzínové agregáty tedy budou nabízeny ve výkonových variantách 122 koní (90 kW) a 160 Nm, 184 koní (135 kW) a 240 Nm nebo 211 koní (155 kW) a 260 Nm. Diesel pak poskytne 143 koní (105 kW) a 305 Nm.

Automobily Mini Roadster 2011

Na přání dodává Mini k Roadsteru i větrný štít.

Mini věří podvozku svého Roadsteru natolik, že ho přirovnává k motokáře. Jízda po dráze ohraničené starými pneumatikami sice jeho doménou nebude, přední náprava typu McPherson a víceprvek vzadu však dává tušit, že ani s ostřejší jízdou by neměl být problém.

Je otázkou, jak na tom bude novinka od Mini s konkurencí. Svůj roadster vyrábí řada automobilek (Mazda MX-5, Lotus Elise), ani retro vozy nejsou žádná vzácnost (VW Beetle, Fiat 500). Ale zkombinovat tyto dva segmenty zatím nikoho kromě Mini nenapadlo.

Automobily Mini Roadster 2011

Mini nabízí široké spektrum možností individualizace Roadsteru.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: