Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Citigo bude v základu za 179 900 Kč, ne ale hned

News

02.11.2011

Aktuálně může být Citigo vaše až za 194 900 Kč, za to už ve vyšší výbavě Ambition.

Automobily Škoda Citigo

Miniškoda přichází se třemi výbavovými stupni: Active, Ambition a Elegance. Při listopadovém zahájení prodeje bude však na výběr pouze ze dvou vyšších. Active a tím pádem i promovaná základní cena 179 000 Kč si najde cestu k zákazníkům až později.

První dnes reálně dostupný model nese označení Škoda Citigo 1.0 MPI/44 kW Ambition a stojí 194 900 Kč. Výbava Elegance se stejně výkonným motorem přijde pak na 209 900 Kč. Příplatek za výkonnější verzi motoru 1.0 MPI/55 kW činí shodně 10 000 Kč.

U obou výbav bude možné za 5 000 Kč přiobjednat paket Plus, který v případě Ambition obsahuje klimatizaci a palubní počítač, v případě Elegance kožený volant a parkovací senzory.

Automobily Škoda Citigo

Typická uživatelka citigo v akci.

Všechny citigo mají v základu pětistupňovou manuální převodovku, čtveřicí airbagů nebo ABS. Od stupně Ambition se přidává standardní ESP. Další podrobnosti o rozsahu výbav dosud nejsou známy, avšak u Ambition už lze očekávat elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektrické ovládaní oken, rádio apod. Elegance přidá klimatizaci, pravděpodobně i litá kola nebo mlhová světla. Kolik bude stát systém automatického brzdění City Safe Drive nebo odnímatelná navigace, není oficiálně známo.

Konfigurátor nabídne z počátku prodeje osm odstínů karoserie a šest barevných variant interiéru. Jako velmi povedené se jeví originální příslušenství v podobě „rychlých pruhů“ na kapotě, bocích a třetích dveřích, které vypadají důstojně a opravdu zatraktivňují exteriér vozu.

Mezi hlavními konkurenty (Fiat Panda, Chevrolet Spark, Kia Picanto nebo kolínské trio) nepatří citigo mezi nejlevnější, optimální základní cenu bychom tak viděli někde na úrovni 165 000 Kč. Časem však lze očekávat příchod různých zvýhodnění jako u větších modelů značky.

Již potvrzená pětidveřová varianta se objeví v roce 2012. Další informace o modelu naleznete zde.

Automobily Škoda Citigo

Citigo vyniká celkovou šířkou, v interiéru si pak v tomto parametru nezadá s fabií.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: