Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Další dva Chevrolety uspěly v crash testech

News

29.10.2011

Řady klubu pětihvězdičkových aut rozšířily modely Aveo sedan a Captiva.

Autor:Jan GaislerFoto:Přidaly se tak ke svým sourozencům Cruze, Orlando a Aveo hatchback, kteří získali plné hodnocení od společnosti EuroNCAP již dříve.

Není divu, že prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe Wayne Brannon nešetří chválou: „Všechny naše nové modely Chevrolet poskytují impozantní úroveň bezpečnosti. Jsme velmi rádi, že další dva vozy z naší nabídky získaly nejvyšší evropské hodnocení.“

Značka Chevrolet letos slaví sto let své existence.


Chevrolet Captiva není bezpečný jen kvůli robustní konstrukci SUV, ruku k dílu přidává také elektronika. Kromě ABS a elektronické stabilizace ESC přibyl systém ovládání jízdy z prudkého svahu a asistenční systém rozjezdu ve stoupání. Ve standardní výbavě figurují i čelní, boční a hlavové airbagy, nejmenší pasažéry drží na místě kotvící systém dětských sedaček Isofix.

Také Aveo nemá o moderní technologie nouzi. Dnes již nepostradatelné ABS a ESC doplňuje brzdový asistent a elektronické rozdělování brzdné síly, nejen na dálnici majitelé ocení tempomat s funkcí omezovače rychlosti. Pokud řidič nedokáže ani ve spolupráci s touto technikou zabránit srážce, ocení šestici airbagů v základu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: