Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet konečně prodává Camaro i v Česku

Český trh

22.10.2011

Základní cena amerického „muscle caru“ jen lehce přesahuje milion.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Chevrolet Camaro 2011

Chevrolet vyvinul původní Camaro v šedesátých letech pro právě vzniklou kategorii „svalnatých vozů“. Jak se střídaly jednotlivé generace, Camaro se stále více a více vzdalovalo své původní koncepci, až z něj byl téměř ničím nevýrazný sporťák. Zvrat nastal na počátku tisíciletí, který znamenal návrat ke kořenům.

Vzhled současné páté generace sice vychází z původní verze, nicméně je dostatečně svébytný na to, aby se nejednalo o pouhé kopírování osvědčených tvarů (jako např. u Fordu GT). Camaru je vlastní přísný pohled, ostré rysy a robustní stavba. Image drsňáka podtrhují výrazné blatníky a dvoubarevné lakování.

Automobily Chevrolet Camaro 2011

V zadním spoileru je schovaná integrovaná anténa.


Na Starém kontinentu sice v dnešní době letí malé přeplňované motory, ale Camaro je ryzí Amerika. Takže po zvednutí kapoty se můžete pokochat 6,2litrovým atmosférickým osmiválcem s takřka archaickým rozvodem OHV. K manuálu se dodává verze se 432 koni (318 kW) a 569 Nm, při volbě automatické převodovky jsou parametry motoru upraveny na 405 koní (298 kW) a 556 Nm.

Je vidět, že pro Chevrolet je kromě výkonu důležitý i charakter. Ale i tak zvládne Camaro v jakékoliv konfiguraci sprint z nuly na 100 km/h pod šest vteřin a maximální rychlost 250 km/h.

Camaro stojí v základní výbavě 1 033 000 Kč, kabriolet je o 145 000 Kč dražší. Ale základní výbava nerovná se auto pro chudé. Za svůj milion dostanete sportovní podvozek, samosvorný diferenciál, 20palcová kola či posilovač řízení s proměnlivým účinkem.

Automobily Chevrolet Camaro 2011

I základní výbava nabízí dostatek luxusu.

Praktický je také Head-Up displej, pocit luxusu vyvolají kožená sportovní sedadla. Při noční jízdě se hodí vnitřní zpětné zrcátko s automatickým tmavnutím, v základu je také zadní kamera. A kotvící body pro dětskou sedačku, které zde vypadají téměř jako vtip.

Český trh není ochuzen ani o Camaro Transformers a Camaro 45th Anniversary Edition, které se od běžné verze liší v podstatě jen designovými doplňky a barevným provedením. Jejich cena začíná shodně na 1 081 600 Kč.

Stejně jako před desítkami let půjde Chevrolet Camaro hlavně po Fordu Mustang. Nesmíme však zapomínat ani na další novodobý „muscle car“ - Dodge Challenger.

Automobily Chevrolet Camaro Transformers 2011

Camaro Transformers vzdává poctu fimu, který z něj udělal hvězdu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: