Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

České Le Mans zakončilo tuzemskou sezónu

Sport

20.10.2011

Tečku za motoristickou sezónou na okruzích tradičně obstarává Epilog – šestihodinový vytrvalostní závod vozů Divize 4 na brněnském Masarykově okruhu, končící až po setmění.

Autor:David SkalošFoto:

Závody Epilog 2011 Brno

Letošní Invicta Epilog, kterému se přezdívá „malé české Le Mans“, na start přilákal dvacet vozů (a přibližně stejný počet diváků).

Po startu začala udávat tempo zeleně zářící Pagani Zonda s jezdci Herbeck-Janiš-Kubas. Stejně jako v Podzimní ceně Brna ale nedotáhla své slibně započaté tažení po startu z pole position do úspěšného konce. Ještě v první hodině závodu potkal posádku defekt pravé zadní pneumatiky, který o hodinu později doplnil další, tentokrát na levé přední.

Závody Epilog 2011 Brno

Sekundu závodu mají jezdci za sebou, 21 599 ještě zbývá.


Ve 39. kole zajela Zonda do boxů potřetí a naposledy. S technickými problémy totiž zamířila přímo do garáže a nadějně rozjetý závod tak předčasně skončil.

Do vedení se tak dostala dvojice Ferrari 430 týmů K&K Racing a Menx. Oba týmy na čele předváděly strhující bitvu, která vrcholila až při posledních zastávkách v boxech. Během nich získalo rozhodující náskok K&K Racing a s náskokem jednoho kola na Menx nakonec posádka ve složení Kusín-Rugolo-Cadei vyhrála letošní Epilog.

Závody Epilog 2011 Brno

K&K Racing si fanoušci vybaví ve spojitosti s BMW, do Epilogu však nastoupil s Ferrari a to přineslo své ovoce.

S devítikolovou ztrátou dojela na třetím místě švýcarská dvojice bratří Zumsteinů na Porsche 997.

Vítězem kategorie vozů do 3500 ccm se stal tým Šenkýř Motorsport s BMW M3. Ve dvoulitrech se pak radoval IP racing Shop na Renaultu Clio III RS.

O zpestření se postarala čistě dámská posádka skládající se z Polky Karoliny Czapkové, Slovenky Michaely Peškové a domácí závodnice Terezy Gromanové. Děvčata na Porsche Cayman dojely na čtvrtém místě ve třídě do 3500 ccm a 11. v absolutním pořadí.

Závody Epilog 2011 Brno

Noční část závodu nabízí při jasném počasí opravdu podivuhodnou podívanou.

Jediným doprovodným programem byl závěrečný podnik sezóny v driftování, který se konal v prostorách sekce tratě zvané Stadion. Drifteři přilákali necelou tisícovku diváků (zatímco na Epilog zůstala do večerních hodin jen hrstka nejotužilejších). Fanoušci driftu si užili mnoho zábavy, ke které dopomohla také srnka, která se zatoulala až na dráhu a zapříčinila přerušení jedné z jízd...

Závody Epilog 2011 Brno

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: