Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

I přes větší rozměry bude trojkové BMW lehčí

News

17.10.2011

Vzhled šesté generace se od stávajícího modelu příliš neliší. To se naštěstí nedá říct o technice, která sleduje nejnovější trendy. Hlavně ty zelené.

Automobily BMW 3 2011

Stávající (E90) a budoucí (F30) „trojku“ lze rozeznat podle přídě. Konkrétně podle tvaru světlometů, které se na novince podivně natáhly až k typickým ledvinkám, vstupům vzduchu k chladiči. Další změnou je prudčeji se svažující kapota a méně ostré hrany prolisů po celé ploše vozu. Jinak jsou však oba modely velmi podobné.

Jednou z mála oblastí, ve které současné „trojce“ konkurence bez problémů ujíždí, je vnitřní prostor. To by se mělo změnit díky většímu rozchodu (vpředu +37 mm, vzadu +47 mm), délce (+93 mm) i rozvoru (+50 mm). Největší územní zisky zaznamenají pasažéři na zadních sedadlech.

Automobily BMW 3 2011

Boční blinkry se přesunuly na zrcátka.


Budoucnost patří přeplňování. Proto všechny čtyři motory, se kterými řada 3 vstoupí na trh, disponují technologií BMW TwinPower Turbo. K již používané (ale samozřejmě vylepšené) dvojici dieselů (320d a 320d Efficient Dynamics) a benzínovému šestiválci (335i) přibude nováček – zážehový čtyřválec v modelu BMW 328i, známý již kupříkladu z BMW X1.

Kromě standardního šestistupňového manuálu si nabízené motory rozumí i s osmistupňovým automatem. Systémy start/stop, rekuperace kinetické energie nebo ukazatel optimálního řazení již bereme v nových vozech téměř jako samozřejmost.

Dalším krůčkem, který BMW udělalo ke snížení apetitu motorů, je řízení přídavných agregátů na základě skutečné potřeby. Tlačítku pro volbu jízdních režimů navíc přibyla nová poloha - Eco Pro, jejíž název netřeba vysvětlovat. Příští rok dorazí i hybrid, BMW tak pro čisté ekologické svědomí učinilo opravdu dost.

Automobily BMW 3 2011

Nová „trojka“ je o 40 kilogramů lehčí než předchůdce

Po větších sourozencích zdědila řada 3 průhledový head-up displej. Obvodový kamerový systém Surround View, poskytuje náhled na vozidlo a prostor kolem něj z ptačí perspektivy, takže přesně zaparkovat zvládne i úplný nováček po první hodině autoškoly. Další asistenční systémy najdete v balíčku BMW ConnectedDrive.

Nového účastníka tradičního zápasu mezi BMW řady 3, Audi A4 a Mercedesem třídy C již tedy známe. Dá se předpokládat, že ani Infiniti G s Lexusem IS nebudou sledovat dění v prémiové části střední třídy jen z povzdálí, takže luxusu chtiví zákazníci budou mít opravdu z čeho vybírat.

Automobily BMW 3 2011

K dispozici bude řada 3 ve třech provedeních - Sport Line, Luxury Line a Modern Line.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: