Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Juke dostal kabát ušitý z GT-R

News

16.10.2011

Nissan představil první supersportovní crossover. Ke koupi však nebude.

Autor:David SkalošFoto:

Automobily Nissan Juke-R Concept

Vůz je zatím ve fázi vývoje. Půjde o jednorázový koncept a jeho sériová výroba není vůbec v plánu. Dostane však vše nezbytné pro silniční homologaci.

A čím že se vlastně Juke-R odlišuje od běžného Juku? Dostal nápadně vytáhlé blatníky, do prahů vyvedené výfuky, výraznou úpravou prošel přední a zadní nárazník a žádnému oku neunikne v půlce dělené zadní přítlačné křídlo.

Automobily Nissan Juke-R Concept

Vůz je posazen na 20palcových slitinových ráfcích RAYS.


Od GT-Rka si nový Juke-R vypůjčil pod kapotu 3,8litrový šestiválec s dvěma turbodmychadly, který dosahuje výkonu 530 koní. Ze supersportu, kterému jinak k dosažení stovky z klidu stačí 3,3 sekundy, pochází také šestistupňová převodovka a ústrojí pohonu všech kol.

Interiér skloubil základní kontury Juku s doplňky ve stylu GT-R. Především dvojice závodních sedadel s pětibodovými bezpečnostními pásy, obklopena ochranným rámem vyhovujícím bezpečnostním standardům FIA, dává tušit, že před námi je auto, jehož domovem bude především závodní dráha. Upravena byla palubní deska, aby se do ní vešel 7palcový LCD displej, pocházející rovněž ze supersportu japonské automobilky.

Automobily Nissan Juke-R Concept

O stavbu vozu se postaral specialista v úpravách pro motorsport, společnost RML, spolu s Nissan Technology Centre.Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: