Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Stylová Evora S GP Edition: Lotus vyrobí jen tři kusy

News

15.10.2011

Černo-zlato-červená verze malého sporťáku je inspirována úsilím britského výrobce v seriálu Formule 1.

Autor:Jan GaislerFoto:

Evora S GP Edition je proto oděna do stejných barev, ve kterých letos po okruzích uháněly monoposty týmu Lotus Renault GP. Tento tým pro změnu našel inspiraci v historii, kdy v sedmdesátých letech závodily Lotusy v barvách tabákové firmy John Player Special.

Speciální Evora S se tak pyšní černým povrchem, který na kapotě, bocích i střeše protínají zlaté pruhy. K agresivnějšímu vzhledu přispívají červená zrcátka a linky stejné barvy, které zvýrazňují pření nárazník a zadní difuzor.

Tabáková reklama je sice nepřípustná, ale tento barevný motiv by bez ní nevznikl.


Nechybí ani vlajka Velké Británie, ovšem o dost menší, než se lakuje třeba na střechu Mini. Kola upoutají tenkými paprsky i značnými rozměry – pod předními podběhy se točí válce o průměru 19 palců, k přenosu výkonu slouží zadní „dvacítky“.

Jak se zdá, jedinou, ale celkem zásadní nevýhodou tohoto edičního sporťáku je fakt, že se pod exkluzivním zevnějškem skrývá „obyčejná“ Evora S. I tak všichni tři šťastní majitelé mohou počítat s 350 koni (476 kW) a 400 Nm, které generuje 3,5litrový šestiválec. Díky nízké hmotnosti trvá akcelerace z nuly na 100 km/h jen 4,8 s, ručička tachometru končí na hodnotě 277 km/h.

I zde funguje nepřímá úměrnost, že čím méně stejných vozů přijde na svět, tím více si jich automobilky cení. Za Evoru S GP Edition si tak Lotus řekne 69 950 liber, tedy necelé dva miliony korun.

zdroj: autocar.co.uk

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: