Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Třetím bráchou do party je Seat Mii

Premiéry

03.10.2011

Poslední podoba koncernového mini dostala španělské občanství, byť narozená je také na Slovensku.

Automobily Seat Mii

Vůz se stal vzdáleným nástupcem modelu Arosa, který před lety tvořil základ nabídky Seatu. Mii je mu na první pohled dokonce i podobné, avšak důkladnější zkoumání odhalí rozdíly dvou, možná i tří konstrukčních generací.

Vnější i vnitřní rozměry, nabídka motorů nebo provedení interiéru jsou zcela totožné s Up! a Citigo, proto odkážeme na dříve uvedené informace. Můžeme čekat snad jen malé odlišení v podobě lehce tvrdšího nastavení podvozku a obecně sportovnějšího ladění.

Automobily Seat Mii

Kosmetické změny a jiné logo. Více rozdílností proti sourozencům u Mii nehledejte.


Seat jako první přišel s konkrétnější informací o alternativě k manuální převodovce. Bude jí „automatizovaná mechanická převodovka se dvěma elektromotory“. Jinak řečeno, můžeme se „těšit“ na robotizovaný manuál, který je známý jako tolik nešťastné řešení ve Smartu nebo Peugeotech/Citroënech e-HDi. Více by se nám líbilo DSG ať už v jakékoli variantě.

Automobily Seat Mii

Žádný seatí interiér se neobejde bez červeného podsvícení.


Seat popisuje v tiskové zprávě v krátkosti i nabídku výbav a příplatkových paketů, které se však nijak neliší od standardních zvyklostí. Zmiňme snad jen, že i Mii dostane automatický přednárazový systém. „Zelené“ modely se systémem start/stop ponesou název Ecomotive (u Škody Green Tec), v nabídce by neměla už od začátku chybět tovární úprava na CNG.

Miniseat se začne prodávat v listopadu na domácím, španělském trhu, do zbytku Evropy přijde podobně jako Škoda Citigo na začátku 2012 za cenu okolo 9 tisíc EUR. Bude zajímavé pozorovat, jak si poradí s nevděčnou pozicí nejmladšího dítěte, uvedeného za takřka nulové pozornosti veřejnosti. Hodně štěstí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: