Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot s Citroënem uvedou nová SUV

News

02.10.2011

I když o slově „nová“ by se dalo polemizovat, protože modely 4008 a C4 Aircross jsou v podstatě Mitsubishi ASX oblečené podle francouzské módy.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Peugeot 4008 2011

Začneme tím, čím se od sebe Peugeot 4008 a Citroën C4 Aircross liší, tedy vzhledem. Peugeot na svém zástupci představil nové stylové prvky značky. Otvor sání je vizuálně oddělen od zbytku karoserie, přední světlomety přišly s ostřejšími hranami.

Předek vozu je možná zbytečně moc členitý, kombinace chromovaných prvků s nelakovanými plasty působí poněkud protichůdně. Nicméně 4008 působí docela robustně, což je v dané kategorii rozhodně výhodou.

Vzhled C4 Aircross nenechá nikoho pochybovat o tom, která automobilka ho vyrobila. Od běžné „cé-čtyřky“ se ale dost liší. Na chromované lišty, které dodávají masce chladiče charakteristický ráz, navazují světlomety velmi zvláštního tvaru. Rozšířené podběhy kol a zredukované převisy dveří jsou poplatné kategorii SUV. Blinkry se přesunuly na zrcátka, celá plocha karoserie je zvlněná množstvím prolisů.

Automobily Citroen C4 Aircross 2011

Na rozdíl od Peugeotu vsadi Citroen spíše na eleganci.


Nyní jsme se od odlišností dostali k sjednocujícím prvkům obou SUV. Prvním z nich je motorizace. Nejslabší alternativu představuje diesel 1.6 HDi s výkonovými parametry 112 koní (82 kW) a 280 Nm, lepší jízdní dynamiku zaručí větší 1.8 HDi se 150 koni (110 kW) a 300 Nm. Do obou vozů se bude montovat i zážehový agregát 1.6i produkující 116 koní (85 kW) a 152 Nm, o benzínovém dvoulitru (150 koní; 113 kW a 152 Nm) se zatím zmiňuje jen Peugeot.

Oba sourozenci mohou mít hnaná pouze přední kola, zajímavější alternativu ale bezesporu představuje elektronicky řízený pohon 4x4. Pro tuto „čtyřkolku“ jsou připraveny tři režimy: „2WD“ využívá k přenosu výkonu jen dvě kola a tím snižuje spotřebu, klasický pohon 4x4 je označen jako „4WD“ a režim „LOCK“ k němu přidává ještě uzávěrku diferenciálu.

Téměř ruku v ruce se Peugeot 4008 a Citroën C4 Aircross představí v březnu na Ženevském autosalonu. Do prodeje poputují během první poloviny roku 2012, jejich cílem budou zákazníci Škody Yeti, Volkswagenu Tiguan, Nissanu Qashqai a ostatních kompaktních SUV.

Automobily Peugeot 4008 2011

Automobilky předpokládají další růst segmentu SUV.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: