Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Volkswagen Beetle už vyhlíží zákazníky

Český trh

29.09.2011

Kromě nesmrtelného retro designu v moderním provedení chce zabodovat i cenou, která začíná na 379 900 Kč.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Volkswagen Beetle zacatek prodeje 2011

Druhá generace novodobého brouka jde do prodeje necelý půlrok po světové premiéře. Hlavní informace jsme vám již přinesli, nyní je čas na malé doplnění, nechybí ani stručný přehled cen.

Co se týče pohonu, jde Volkswagen samozřejmě s dobou – motor bez přímého vstřikování a přeplňování v nabídce nenajdete. Svůj automobilový život začíná Beetle s motory 1.2 TSI a 1.6 TDI se shodným výkonem 105 koní (77 kW). Tuto dvojici postupně doplní diesel 2.0 TDI (140 koní; 103 kW) spolu se zážehovými čtyřválci 1.4 TSI (160 koní; 118 kW) a 2.0 TSI (200 koní; 147 kW).

K posledně jmenované variantě dostanou zákazníci kromě nejsvižnějšího svezení také víceprvkové zavěšení zadních kol, všechny ostatní verze se musí spokojit s „obyčejnou“ vlečnou nápravou. Kromě slabšího dieselu, který si rozumí jen s pětistupňovou převodovkou, spolupracují všechny motory standardně se šestistupňovým manuálem. Nadstandardní možností je pak dvouspojková převodovka DSG se šesti či sedmi převodovými stupni.

Automobily Volkswagen Beetle zacatek prodeje 2011

Nový VW Beetle svůj rodokmen nezapře.


Beetle přichází na scénu se třemi stupni výbavy. Základní verze (stupeň Basic), za kterou si VW účtuje již zmíněných 379 900 Kč, zahrnuje klimatizaci, audiosystém RCD 310 s osmi reproduktory a tempomat, pocit bezpečí navodí čtyři airbagy a stabilizační systém ESP.

Střední cestu představuje model Beetle Design, jehož cena začíná na 404 100 Kč. Vrcholná verze Beetle Sport přijde minimálně na 492 600 Kč. Kromě automatické klimatizace si zde připlácíte za elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS, sportovní podvozek, k vybraným motorům (1.4 TSI a 2.0 TSI) dostanete i zadní spoiler.

Novinka nejspíš svůj pravzor v prodejních číslech nepřekoná (21,5 milionu prodaných vozů), ale i tak může podobně laděnému Mini nebo Fiatu 500 přidělat starosti.

Automobily Volkswagen Beetle zacatek prodeje 2011

Co se týká interiéru, je Beetle typický Volkswagen.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: