Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Podzimka bohatá na závody, chudá na diváky

Sport

27.09.2011

Poslední zářijový víkend byl na brněnském Masarykově okruhu vyhrazen pro tradiční Podzimní cenu Brna. Co víkend plný závodů přinesl?

Autor:David SkalošFoto:

Závody Podzimní cena Brna 2011

V první řadě rozluštění tajenky celkového vítěze Divize 3, kde před posledním závodem vedla průběžné hodnocení jediná žena ve startovním poli Gabriela Jílková. První závod se jí ale příliš nepodařil a dojela až sedmá, čímž si na své dosud velmi úspěšné sezóně udělala první kaňku. V nedělním 10kolovém klání si poradila se všemi svými kolegy kromě jednoho – Tomáše Chabra, který v posledním podniku opanoval oba závody. Gabriela nakonec dojela druhá, jenže to jí nestačilo k titulu, který jí nakonec vyfoukl třetí v cíli Petr Trnka.

Závody Podzimní cena Brna 2011

I přes porážku si Gabriela Jílková sprchu šampaňským do sytosti užila.


Hlavním bodem programu Podzimní ceny Brna byly vozy Divize 4 v čele se svými klenoty DTM Audi A4 týmu Bohemia Racing Team, které dominovaly oběma sprintům. V sobotním vytrvalostním závodě se naopak dlouho na čele držela jasně zelená Pagani Zonda, technické problémy ji ale nakonec odsoudily do skupiny vozů, které neviděly cíl. Z vítězství se tak po dvou hodinách radovala posádka Vorba-Malchárek na Ferrari 430. Příjemným zpestřením ses taly vozy kategorie GT3 Mercedes SLS AMG týmu Gravity-Charouz Racing.

Je skoro až paradoxem, že domácí šampionát Škoda Octavia Cup se na brněnský Masarykův okruh podíval poprvé až teď při závěrečném podniku letošní sezóny. Oktávky totiž letos závodí spolu s Renaulty Clio, kde se objevuje řada německých pilotů. Proto se šampionát Eastern Europe Cup, jak se celý pohár jmenuje, během tohoto roku podíval již do Německa (Hockenheim, Nürburgring, Oschersleben), na Slovensko (Slovakiaring) a po závodě v Mostě konečně také do Brna.

Závody Podzimní cena Brna 2011

Startovní pole Eastern Europe Cupu bylo nezvykle početné – na startu bylo 30 vozů.


Oběma závodům vévodily clia, když si double připsal Němec Dino Calcum, který se zároveň stal konečným šampionem série. V prvním závodě sice držel prapor mladoboleslavské automobilky vpředu druhý Václav Brejla, v odpoledním závodě (který byl přerušen červenou vlajkou kvůli hromadné nehodě čtyř vozů) byla ale nejlepší oktávka v rukou Patrika Nemce až na osmém místě.

Mimoto se v Brně představily britské speciály Radical v rámci European R-Cupu a také šampionát Porsche GT3 CC EE.

Závody Podzimní cena Brna 2011

Na rozdíl od loňské „podzimky“ počasí jezdcům i divákům přálo.


Podzimní cena předvedla opět velmi pěkné závody. Škoda, že na Mezinárodní Mistrovství České republiky český divák tolik neslyší, a tak si na tribuny okruhu našla za celý víkend cestu pouze hrstka fanoušků. To už ale k českým závodům bohužel tak nějak patří.

foto: autor

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: