Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Civic: mimozemšťan se polidštil

Premiéry

15.09.2011

Nová generace svého předchůdce sice nezapře, ale na rozdíl od něj je po vzhledové stránce přijatelná i pro širší veřejnost.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Honda Civic 2011

Civic byl navržen speciálně pro nás, Evropany. Je nyní širší, s nižší střechou a designem inspirovaným vzlétajícím ptákem, tělem atleta nebo jednokřídlým letounem…jinými slovy se snaží působit sportovním dojmem.

Díky použití dvoubarevného nárazníku působí přední světla, mřížka chladiče a sání jako jeden kompaktní celek. Kapotu zdobí dva decentní prolisy, klika zadních dveří se opět schovává vedle okna. Zadní světla jsou přes přítlačné křídlo spojena, zmizely trojúhelníkové výfuky.

Automobily Honda Civic 2011

Civic se bude vyrábět v Anglii.


Honda si hodně zakládá na vylepšeném motoru i-DTEC o objemu 2,2 l. Nejde ani tak o jeho výkon 150 koní (110 kW), v popředí zájmu je hodnota emisí CO2 110 g/km. Snaha o minimální ztráty energie je patrná z použití regulované cirkulace oleje, nebo úpravou materiálů pohyblivých částí pro snížení třecího odporu. Všechny modely s manuální převodovkou budou moci využívat systém start-stop.

Při návrhu podvozku byly brány v potaz slabiny stávajícího modelu. Výsledek by si proto měl poradit se všemi možnými silničními povrchy, tak snad přežije i Čechy. Zavěšení zadních kol pomocí kompaktního zkrutného nosníku pochází ze současné generace. Větší průměr stabilizátorů pomůže s řízením při vyšších rychlostech, komfortu napomůžou kapalinou plněné silentbloky zavěšení.

Nový Civic můžete spolu s davy motoristických nadšenců shlédnout na právě probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu. Prodávat se bude výhradně jako pětidvéřový hatchback, v showroomech Hondy se objeví na začátku roku 2012.

Automobily Honda Civic 2011

Interiér má za úkol navodit atmosféru kokpitu letdala.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: