Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda MissionL: podoba levného rodinného vozu prozrazena

News

08.09.2011

O chystané nové řadě domácí automobilky jsme již psali. Nyní přišla škodovka s fotografiemi konceptu, který bude sériovému vozu více než blízký.

Automobily Škoda MissionL koncept

Na nadcházejícím frankfurtském autosalonu Škoda představí koncept MissionL, který představuje předobraz šesté modelové řady automobilky. Ta se zařadí mezi fabii a octavii a bude plnit úlohu dostupného rodinného auta.

Koncept navazuje na styl studie VisionD, který veřejnost poprvé spatřila na ženevském autosalonu. Atraktivní dynamické linie se podařilo vkusně naroubovat na tvary malého sedanu (resp. liftbacku), který tak nevypadá jako hatchback s baťůžkem, typický to rys podobných vozů (Renault Thalia, Honda City). Pokud auto v této podobě opravdu dorazí na výrobní linky, bude se (doufejme) jednat o jednu z nejpohlednějších škodovek.

Automobily Škoda MissionL koncept

Výraz masky charakterizuje „céčkový“ motiv, známý již ze stávajících modelů a konceptu VisionD.

Výsledný sériový model se ponese ve stylu levných, avšak relativně velkých automobilů typu Renault Fluence nebo Fiat Linea – za málo peněz hodně muziky. Málo peněz se projeví hlavně v jednoduché technice (sdílené povětšinou s fabií) a omezené skladbě výbav, hodně muziky pak ve velkorysých vnějších rozměrech (délka okolo 4500 mm) a tedy nabídce prostoru pro cestující a jejich zavazadla.

Pod kapotou se s největší pravděpodobností usadí maloobjemová „téesíčka" 1.2 a 1.4 (63 až 90 kW), nad HTP visí otazník. Dieselové agregáty zastoupí 1.2 a 1.6 TDI (55 až 77 kW). Již delší dobu se v rámci koncernu VW spekuluje i o nasazení dvou- a tříválců 0.6 a 0.9 TSI.

Pro Indii se chystá verze sedan, do Evropy (a Ruska) dorazí určitě liftback; pětidveřové uspořádání bude proti konkurenci výhodou. Verze kombi oficiálně potvrzená není. Jak se bude modelová řada jmenovat, nevíme, avšak vsadili bychom tři ku jedné na Popular.

Vzhledem k cenové válce na evropském trhu lze očekávat, že základní cena se bude pohybovat na hranici 250 tisíc korun. Dospělejší octavia tour je nebezpečně blízko, avšak ke kanibalismu by dojít nemělo – nová generace octavie (2012) bude o poznání větší než ta stávající.

Škodovka oznámila, že chce v příštích letech představovat co půlrok nový model a v roce 2018 dosáhnout mety 1,8 milionu celosvětově prodaných vozů. Podaří se?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: