Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Kia Rio míří za zákazníky

Český trh

05.09.2011

S prací designérů nás korejská automobilka seznámila již na jaře. Nyní přicházejí technické detaily, nechybí ani ceny.

Automobily Kia Rio začátek prodeje 2011

Právě příchozí (přesněji 6.9.2011 příchozí) Rio překonává dosluhující generaci nejen akčnějším vzhledem a větším prostorem pro pasažéry. Řídí se současnou automobilovou etiketou, proto ho pohání čistší agregáty, posádku chrání o něco více elektroniky a lépe je na tom také úroveň pohodlí.

Kia připravila pro Rio čtveřici motorů - dva zážehové a dva vznětové. Menší ze zážehových se jmenuje Kappa, má zdvihový objem 1,25 l a chemickou energii benzínu přemění na 86 koní (63 kW) a 121 Nm. Druhá benzínová varianta, jednotka Gamma, produkuje z objemu 1,4 l 109 koní (80 kW) a 137 Nm.

Automobily Kia Rio začátek prodeje 2011

Množství emisí CO2 nového Ria začíná na 85 g/km.


Pro fanoušky techniky může být zajímavá informace, že motory používají proměnné časování ventilů CVVT, přesazenou osu klikového hřídele a pružiny ventilů s nízkým koeficientem tření. Pokud u benzínky do ruky berete raději pistoli s nápisem diesel, můžete si zvolit mezi objemy 1,1 l (75 koní; 55 kW) a 1,4 l (90 koní; 66kW).

V základní výbavě toho kromě rádia moc nenajdete. Ale pokud se nebojíte připlatit, můžete skoncovat s hledáním klíčů (bezklíčové odemykání a spouštění motoru), se zmrzlými prsty v zimě (vyhřívaný volant) nebo s nepříjemným letním horkem (klimatizace). Pořídit si také můžete Bluetooth hands free a tempomat.

Automobily Kia Rio začátek prodeje 2011

Zavazadlový prostor povyrostl o 7 % na hodnotu 288 litrů.


Protože ani stabilizační systém ESC (a systémy ABS, EBD, BAS, VSM…) není všemocný, musela se vylepšit i pasivní bezpečnost. Karoserie je nyní pevnější, v podlaze přibyly příčné výztuhy a s přežitím pomáhá posádce 8 airbagů. Kia těmto bezpečnostním prvkům natolik věří, že při testech EuroNCAP hodlá ukořistit kompletní sadu pěti hvězdiček.

V základu s nejlevnějším motorem bude Kia Rio stát 239 980 Kč, s leasingovým bonusem její cena klesne na 199 980 Kč. Konkrétní cena, která se může vyšplhat i na dvojnásobek, záleží na požadavcích každého zákazníka. V konkurenčním boji se může Rio ohánět mocnou zbraní - sedmiletou zárukou. Uvidíme, jak moc jí pomůže proti domácím etalonu - Škodě Fabii, nebo zahraniční konkurenci ztělesněnou Fordem Fiesta, Peugeotem 207 nebo Toyotou Yaris.

Automobily Kia Rio začátek prodeje 2011

Interiér skrývá množství odkládacích prostor.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: