Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi A8 hybrid: ekolimuzína tiše přijíždí

News

02.09.2011

Audi se na poli ekologických vozů snaží dohnat své konkurenty a tak přichází s hybridním pohonem pro svou vlajkovou loď.

Autor:David SkalošFoto:

Automobily Audi A8 hybrid

První Audi A8 hybrid by mělo sjet z výrobní linky příští rok. Ingolstadtská automobilka u něj sází na poměrně neprémiovou kombinaci dvoulitrového čtyřválce TFSI a synchronního elektromotoru s permanentními magnety. Ten bude moci automobil pohánět do rychlosti 100 km/h a na čistě elektrický režim vůz ujede až tři kilometry. I přes přítomnost hybridního ústrojí bude Audi A8 hybrid jednou z nejlehčích limuzín ve své třídě, čemuž výrazně napomáhá hliníkový skelet karoserie.

Automobily Audi A8 hybrid

Při pohledu zvenku se vůz od běžné A8 neliší. Hlavní změny nastaly pod kapotou.

Z předběžných údajů Audi vyplývá, že A8 Hybrid se z klidu na stovku dostane za 7,7 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 235 km/h. Kombinovaná spotřeba přitom nepřekročí 6,4 litru a emise se udrží pod hranicí 148 g/km.

Benzinový dvoulitr disponuje maximálním výkonem 155 kW (211 k) a nejvyšším točivým momentem 350 Nm. Elektromotor o výkonu 40 kW a točivém momentu 210 Nm je uložen za vícelamelovou mokrou spojkou před osmistupňovou převodovkou tiptronic, která výsledný výkon přenáší na přední kola. V případě, že se na pohonu vozu podílí současně jak spalovací motor, tak elektromotor, činí celkový výkon soustavy 180 kW (245 k). Vzduchem chlazený lithium-iontový akumulátor o kapacitě 1,3 kWh a hmotnosti 37 kg našel své místo z bezpečnostních důvodů v kufru.

Řidič bude mít na výběr z palety tří jízdních režimů: EV, D a S. EV co možná nejvíce využívá čistě elektrického pohonu, D kombinuje přednosti plynoucí z kombinace elektromotoru a spalovacího motoru a nakonec S představuje sportovní režim, který maximálně využívá potenciál obojího. Práci pohonného ústrojí v jednotlivých režimech může řidič podrobně sledovat na dvou displejích.

Automobily Audi A8 hybrid

Pro hybridní verzi charakteristické budou paprskovité disky kol, které mají připomínat lopatky turbíny.


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: