Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi A8 hybrid: ekolimuzína tiše přijíždí

News

03.09.2011

Audi se na poli ekologických vozů snaží dohnat své konkurenty a tak přichází s hybridním pohonem pro svou vlajkovou loď.

Autor:David SkalošFoto:

Automobily Audi A8 hybrid

První Audi A8 hybrid by mělo sjet z výrobní linky příští rok. Ingolstadtská automobilka u něj sází na poměrně neprémiovou kombinaci dvoulitrového čtyřválce TFSI a synchronního elektromotoru s permanentními magnety. Ten bude moci automobil pohánět do rychlosti 100 km/h a na čistě elektrický režim vůz ujede až tři kilometry. I přes přítomnost hybridního ústrojí bude Audi A8 hybrid jednou z nejlehčích limuzín ve své třídě, čemuž výrazně napomáhá hliníkový skelet karoserie.

Automobily Audi A8 hybrid

Při pohledu zvenku se vůz od běžné A8 neliší. Hlavní změny nastaly pod kapotou.

Z předběžných údajů Audi vyplývá, že A8 Hybrid se z klidu na stovku dostane za 7,7 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 235 km/h. Kombinovaná spotřeba přitom nepřekročí 6,4 litru a emise se udrží pod hranicí 148 g/km.

Benzinový dvoulitr disponuje maximálním výkonem 155 kW (211 k) a nejvyšším točivým momentem 350 Nm. Elektromotor o výkonu 40 kW a točivém momentu 210 Nm je uložen za vícelamelovou mokrou spojkou před osmistupňovou převodovkou tiptronic, která výsledný výkon přenáší na přední kola. V případě, že se na pohonu vozu podílí současně jak spalovací motor, tak elektromotor, činí celkový výkon soustavy 180 kW (245 k). Vzduchem chlazený lithium-iontový akumulátor o kapacitě 1,3 kWh a hmotnosti 37 kg našel své místo z bezpečnostních důvodů v kufru.

Řidič bude mít na výběr z palety tří jízdních režimů: EV, D a S. EV co možná nejvíce využívá čistě elektrického pohonu, D kombinuje přednosti plynoucí z kombinace elektromotoru a spalovacího motoru a nakonec S představuje sportovní režim, který maximálně využívá potenciál obojího. Práci pohonného ústrojí v jednotlivých režimech může řidič podrobně sledovat na dvou displejích.

Automobily Audi A8 hybrid

Pro hybridní verzi charakteristické budou paprskovité disky kol, které mají připomínat lopatky turbíny.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: