Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda zvažuje elektromobilitu

News

01.09.2011

Proto vyšle do provozu pokusnou flotilu vozů Octavia Green E line. Nasbíraná data mají nastínit další možnosti jejich využití.

Autor:Jan GaislerFoto:První mladoboleslavský elektromobil vychází z modelu Octavia Combi. Z něj byly odstraněny všechny součástky, které měly co dočinění s ropou. Uvolněné místo (a nejen to) pak obsadily baterie
a elektromotor, na jejich správný chod dohlíží elektronická řídící jednotka.

Výkonové maximum motoru leží na hodnotě 116 koní (85 kW), ale v trvalém provozu jich produkuje jen 82 (60 kW). Točivý moment 270 Nm je k dispozici od minimálních po nejvyšší otáčky. Tyto parametry postačují ke zrychlení z nuly na 100 km/h za 12 s a maximální rychlost 135 km/h. Přes tři sta kilogramů vážícím bateriím dojde energie po 150 kilometrech.


Elektrické Octavie začnou brázdit silnice na podzim, k jejich rozeznání poslouží kromě absence výfuku výrazné polepy. Sběru dat se budou věnovat v městských podmínkách, nepozorné chodce ochrání před kolizí simulovaný zvuk motoru.

Dokonce se zdá, že má Octavia Green E line šanci na sériovou výrobu. Dr. Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za technický vývoj, totiž uvedl: „Naším jednoznačným cílem do budoucnosti je mobilita bez emisí. Myslím, že právě elektromobily jsou správnou odpovědí na neustále přísnější emisní limity a potřebu trvale udržitelného rozvoje automobilového průmyslu.“ Takže elektřině zdar.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: