Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Facelift Seatu Exeo: měnily se jen drobnosti

News

30.08.2011

Korekce vzhledu ovšem není jediná novinka ze Španělska. Potenciální zákazníky budou zajímat spíše motory TDI se sníženým apetitem.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Seat Exeo modernizace 2011

Díky modelu Exeo pronikl Seat do střední třídy. Nicméně skutečnost, že vznikl na základě minulé generace Audi A4, se nedá přehlédnout. Je proto zajímavé, že se designéři při návrhu nových předních světlometů inspirovali stylem právě této automobilky, na místě by byla spíše snaha o vlastní identitu.

Hlavním viníkem podobnosti je zalomený pás z LED diod, určený pro denní svícení. Podle Seatu samozřejmě nemá evokovat Audi, ale má Exeu dodat „precizní a dynamický“ vzhled. Změny se nevyhnuly ani světlometům na zádi, svislé lišty na mřížce chladiče vystřídala voština, zkrátka nepřišla ani na kola.

Automobily Seat Exeo modernizace 2011

Seat Exeo se kompletuje v závodu Martorell nedaleko Barcelony.


Pozitivním důsledkem modernizace je již zmíněná nižší spotřeba, která se bohužel týká jen vznětových dvoulitrů. Nezáleží na tom, jestli vám stačí 120 koní (88 kW), nebo si vyberete silnější variantu se 143 koni (105 kW), kombinovaná spotřeba je vždy 5,2 l/100 km. Exeo ST (karoserie kombi) si vyžádá o 0,1 litru nafty více.

Těžko říct, jak velký vliv má současné snižování emisí CO2 na stav životního prostředí, ale automobilky si na jejich minimalizaci velmi zakládají. Proto nepřekvapí zjištění, že i dieselové Exeo je nyní "čistší". Konkrétně o 7 gramů oxidu uhličitého na kilometr, takže se dostalo pod hranici 130 g CO2/km. Další pokles můžeme čekat již příští rok, kdy se pod kapotu dostaví systém Start/Stop.

Drobná modernizace nejspíš nezmění poměr sil ve střední třídě, ale i tak by její zástupci jako Peugeot 508, Ford Mondeo, Volkswagen Passat nebo i menší Škoda Octavia neměly brát Exeo na lehkou váhu. Prémiové kořeny za neprémiovou cenu jsou zajímavým lákadlem.

Nové čalounění a přepracovaný volant, to jsou jediné úpravy kabiny.


 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: