Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Souboje v těžké váze pokračovaly na mosteckém autodromu

Sport

30.08.2011

Poslední srpnový víkend patřil již tradičně jednomu z vrcholů tuzemské okruhové sezóny, Renault Trucks Czech Truck Prix.

Autor:David SkalošFoto:

Závody Czech Truck Prix 2011 Most

Letošní Czech Truck Prix přinesla tradiční obrázek – velmi tvrdé souboje kolo na kolo okořeněné odletujícími kusy závodních speciálů. Diváci, jichž si na mostecký autodrom našlo cestu rekordních 60 000, tak viděli čtyři výborné jedenáctikolové bitvy těchto více než pětitunových macků.

Závody Czech Truck Prix 2011 Most

Typický obrázek pro pohárovou jízdu tahačů.


V 21členném poli mohli fandit dvěma Čechům – Davidu Vršeckému na roudnické Buggyře a Adamu Lackovi sedlajícímu Renault. Oba suverénně využili znalosti místní tratě a v mokrých podmínkách obsadili v první víkendové jízdě dvě nejvyšší příčky (vyhrál Lacko, druhý Vršecký). Na stupních vítězů je doplnil vedoucí muž průběžného pořadí Jochen Hahn.

Závody Czech Truck Prix 2011 Most

Ve třech vedle sebe do úzké první šikany? Pro truckery žádný problém.


Úspěšná byla z pohledu českých barev i druhá sobotní jízda, ve které se z triumfu radoval David Vršecký. Lacko se musel spokojit se čtvrtým místem. Oba Češi si v sobotu na své konto připsali druhá vítězství v letošní sezóně.

Závody Czech Truck Prix 2011 Most

Podle zbarvení kombinéz byste řekli stejný tým. Vězte ale, že Adam Lacko (vpravo) není týmovým kolegou Östreicha (vlevo) a Bösigera (uprostřed).


V neděli návštěvníky okruhu přivítalo mnohem přívětivější počasí než v sobotu a i přesto, že se odpoledne nad okruhem honily mraky, jelo se na suchu. V prvním odpoledním závodě si pro své letošní premiérové vítězství dojel Markus Bösiger, v podvečer pak vyhrál Rus Alex Lvov. Nedělním maximem českých jezdců bylo třetí místo Adama Lacka v prvním závodě.

Na čele průběžného pořadí Mistrovství Evropy tahačů je i nadále Jochen Hahn, který navýšil náskok na druhého Antonia Albaceteho už na 78 bodů. Adam Lacko se díky velmi úspěšnému podniku v Mostě (za celý víkend získal ze všech jezdců nejvíce bodů) posunul v průběžném pořadí na třetí příčku. Polepšil si také David Vršecký, který je za Lackem čtvrtý.

Závody Czech Truck Prix 2011 Most

Atmosféra byla na truckách jako vždy výborná.


foto: autor

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: