Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Porsche 911 Carrera: žádné překvapení se nekoná

News

29.08.2011

Slavná automobilka nemá potřebu měnit časem prověřené tvary, proto u své ikony zapracovala hlavně na technice.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Porsche 911 Carrera 2011

Porsche 911 přišlo na svět před úctyhodnými 48 lety a od té doby si vysloužilo status legendy. V posledních letech sice jeho prestiž kvůli masové výrobě a s tím spojené ztrátě exkluzivity poněkud upadá, ale to nic nemění na faktu, že se jedná o výjimečné sportovní náčiní. A vše nasvědčuje tomu, že se vysoký standard podařilo udržet.

Jen letmý pohled nemusí k rozeznání nováčka řady 911 od stávajícího modelu stačit. Při delším spočinutí zraku již odhalíte lehkou modifikaci předního nárazníku, zúžení zadních světlometů nebo použití čtyř koncovek výfuku místo současných dvou. Dobrý pozorovatel postřehne také přesunutí zrcátek na horní část dveří, delší rozvor a nižší střechu. Zajímavější změny se prostě neděly na povrchu, ale pod ním.

Automobily Porsche 911 Carrera 2011

Největší kola, která si můžete na Carreru objednat, mají průměr 20 palců.


Více koní při menším zdvihovém objemu, tak lze charakterizovat nový 3,4 litrový boxer pohánějící základní Carreru. I když produkuje 350 koní (257 kW), spokojí se jen s 8,2 litry benzínu na 100 km. Ostřejší Carrera S dostala naopak větší motor. Ze zdvihového objemu 3,8 litru se podařilo konstruktérům vykřesat rovných 400 koní (294 kW), kombinovaná spotřeba činí 8,7 l/100 km.

Novinkou je sedmistupňová manuální převodovka, kterou Porsche boduje na poli inovací. Vylepšena byla i dvojspojková PDK. Ta je nově vybavena režimem splývání, tedy možností jízdy na neutrál. Ke snížení spotřeby paliva tato úprava jistě přispěje, je ovšem otázka, kolik majitelů Carrery má v úmyslu zařadit splývání do svého jízdního režimu.

Obě provedení nové generace modelu 911 překonávají své předchůdce také dynamikou. Carrera zvládne zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,6 s, aktivace režimu Sport Plus (nabízen v rámci paketu Sport Chrono) z tohoto času dvě desetiny sekundy ukrojí. Carrera S si s touto disciplínou poradí za 4,3 respektive za 4,1 s.

Automobily Porsche 911 Carrera 2011

Karoserie je o celých 45 kg lehčí než u současné generace.


Zvětšený rozchod kol, nová zadní náprava a elektromechanický posilovač řízení dohlížejí na to, aby motor umístěný za zadní nápravou neměl snahu projet zatáčkou dříve než předek vozu. Ještě lepší jízdní vlastnosti přináší systém PDCC (Porsche Dynamic Chassis Control), který je tvořen aktivními stabilizátory a omezuje naklánění karoserie v zatáčkách.

Světová premiéra nového Porsche 911 Carrera proběhne v polovině září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, v tuzemských autosalonech se objeví v prosinci. Cena Carrery bude začínat na 88 083 Euro (přibližně 2 130 000 Kč), Carrera S přijde minimálně na 102 436 Euro (přibližně 2 480 000 Kč).

Automobily Porsche 911 Carrera 2011

Ani vnitřek vozu neprošel zásadnějšími změnami.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: