Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bystřický memoriál pošesté

News

24.08.2011

V sprnu proběhl v Bystřici nad Pernštejnem šestý ročník Memoriálu Františka Proseckého seniora.

Autor:Pavel KopáčekFoto:

Události Memoriál Františka Proseckého seniora 2011

Jedním z průkopníků lásky k veteránům byl i František Prosecký senior, který starému plechu, mosazi a dřevu zasvětil každou volnou chvilku, ale veterány používal i v běžném provozu – jmenujme třeba jeho nádhernou Tatru 75 cabrio. Dnes již bohužel tento ctihodný pán není mezi námi, ale štafetu po něm převzal jeho syn František Prosecký junior a nutno říci, že rodinnou tradici rozvíjí více než doširoka.

Události Memoriál Františka Proseckého seniora 2011

Letos se na počest F. Proseckého seniora konal již VI. ročník stejnojmenného memoriálu. Tato akce se již stala samozřejmostí pro mnoho účastníků a není tedy divu, že v sobotu 13. srpna měl výše jmenovaný pořadatel u každého ucha několik mobilů, běhal po celém náměstí a ještě stačil udílet pokyny do mikrofonu.

Bystřické náměstí zaplnila více než stovka nádherných strojů a oči si mohly vybrat doslova cokoliv od jednoválcové aerovky 500 až po amerického Mustanga či repliku legendární Cobry 427. Sluch fanoušků starých motorů se popásal na prskavém zvuku dvoutaktů, tlumeném pobrukování čtyřválcového Rapidu, na šepotu kultivovaného Citroenu DS, či hvízdavém dunění osmiválcových kopřivnických skvostů, neboť s nimi je rodina Proseckých svázána poutem nejpevnějším.

Události Memoriál Františka Proseckého seniora 2011

Ale viděli jsme i motocykly, slavné Tatry 111 a 805, Pragy RN, válečnou techniku a nesmíme vynechat ani přehlídku šlapacích autíček, s kterými soutěžila veteránská drobotina. Pánové každého věku si přišli na své při retro módní přehlídce, kde předváděné dobové kreace lákaly, slibovaly, poodhalovaly či skrývaly.

Zveme vás už nyní na VII. Ročník Memoriálu Františka Proseckého seniora, protože tam se váš zrak potěší a duše rozkvete. Na viděnou v srpnu 2012.

Události Memoriál Františka Proseckého seniora 2011

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: