Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Předností Nissanu Micra DIG-S je úsporná jízda

News

14.08.2011

Za příjemně nízkou spotřebou stojí nový, kompresorem přeplňovaný motor. Velká pozornost byla věnována také emisím CO2.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Nissan Micra DIG-S 2011

Micra byla stvořena pro život ve městě a kompaktní rozměry, malý poloměr otáčení nebo systém Start/Stop v základu to jen potvrzují. Důležitý je v této kategorii také výrazný design, aby se řidiči dostávalo patřičné pozornosti (i když minulá generace měla v tomto směru navrch). Cestování v ulicích ovšem provází jeden nepříjemný jev – zvýšená spotřeba.

Novinka od Nissanu – tříválec 1.2 DIG-S – má za úkol tento problém alespoň omezit. A údaj o spotřebě 4,1 l/100 km naznačuje, že si nestojí špatně. Cesta k úspoře paliva zde nevede jen přes obvyklé přeplňování a přímé vstřikování, nově byl použit i Millerův cyklus (sací ventily zůstávají otevřeny i v počáteční fázi komprese).

Automobily Nissan Micra DIG-S 2011

Život ve městě usnadní řidičům systémem měření parkovacího místa (PSM).


Zrychlení z nuly na 100 km/h za 11,3 s a maximální rychlost 180 km/h zmiňuje Nissan jen letmo, ale neopomene patřičně vyzdvihnout nízkou produkci oxidu uhličitého. S hodnotou 95 g CO2/100 km se Micra DIG-S zařadila mezi zelenou smetánku z klubu PURE DRIVE, ve kterém Nissan sdružuje vozy se zodpovědným postojem ke globálnímu oteplování.

Alternativu ke standardnímu pětistupňovému manuálu představuje CVT (bezstupňová samočinná převodovka). Její největší předností je rekordní rozsah převodových poměrů (7,3:1), který zaručuje optimální spotřebu v širokém pásmu rychlostí.

Cena Nissanu Micra DIG-S začíná na 289 900 Kč za verzi Visia. Přijde tak o 50 000 Kč dráž, než model s obyčejnou „jednadvojkou“.

Automobily Nissan Micra DIG-S 2011

Současná generace Nissanu Micra se začala prodávat v loňském roce.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: