Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi urban concept dodá jízdě městem šťávu

Koncept

13.08.2011

Tedy dodal by, kdyby se nejednalo o studii s mizivou vyhlídkou na sériovou výrobu. Na druhou stranu, právě díky tomu se pyšní řadou neobvyklých řešení. A nejde jen o koncepci 1+1.

Autor:Jan GaislerFoto:

Dle Audi kombinuje urban concept prvky závodního stroje, roadsteru, auta pro zábavu a městského vozu. Při pohledu na skici se ale zdá, že se konstruktéři inspirovali i pohledem na motokáru.

Střecha se otevírá posunutím dozadu.


Specifikace 1+1, kdy spolujezdec sedí za řidičem, není sice čerstvá novinka, ale žádný výrobce ji zatím do výroby nepustil. Tedy s výjimkou silniční formule Caparo T1 z Britských ostrovů (u označení „silniční formule“ se zde nejedná o klišé, ale o reálný popis vozu). Sedadla nejsou umístěna přímo za sebou, ale šejdrem. Kabina proto není ani příliš dlouhá, ani příliš široká.

Umístění kol mimo karoserii a dozadu se svažující kabina přináší vozu body na poli vizuální dynamiky. Příď nebyla ochuzena o identifikační znak všech vozů Audi – rozměrnou masku Singleframe, i když zde kvůli pohonu elektromotory zastává nejspíš jen roli pohledného detailu.

Jednou z priorit konstrukce bylo dosažení co nejnižší hmotnosti a je to znát i při pohledu do interiéru. Kromě sedadel, volantu a pedálů toho zde moc není a zmíněné prvky byly řádně odlehčeny.

Volant i pedály si může každý řidič přizpůsobit podle sebe.


Složité zavěšení jednadvacetipalcových kol si vyžádalo speciální ochranné panely, dominantním materiálem je zde podle očekávání karbon. Jak již bylo zmíněno, pohon obstarávají dva elektromotory e-tron, dostatek energie závisí Li-Ion akumulátoru.

I když je Audi urban concept stvořen pro městský provoz, výrobce se dušuje jeho sportovními výkony. Přejíždění z pruhu do pruhu, rozjezdy na semaforech i brzdění za kolonou tak může získat nový rozměr.

O zavazadlovém prostoru se Audi nezmiňuje. Dost možná zde ani není.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: