Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel zpřístupnil informace o modelu Ampera

News

30.07.2011

A tak vás můžeme informovat o neobvykle řešeném pohonu, dynamických parametrech či výbavě. Opel již má také jasno v cenové politice, přestože se tento elektromobil objeví v ČR až za rok.

Automobily Opel Ampera 2011

I když Opel mluví o Ampeře jako o elektromobilu, férovější označení by možná znělo hybrid. Je pravda, že kola pohání jen a pouze elektřina. K její výrobě ale po vyčerpání Li-ion akumulátoru slouží generátor poháněný zážehovým motorem o objemu 1,4 l (86 koní; 63 kW).

V čistě elektrickém režimu ujede Ampera 40 až 80 km, použití fosilního paliva toto číslo zvýší na 500 km. Elektromotor disponuje 150 koni (111 kW) a v celém rozsahu otáček dodává točivý moment 370 Nm.

Automobily Opel Ampera 2011

Baterie je možné nabít z běžné zásuvky během čtyř hodin.


Zrychlení z nuly na 100 km/h za 9 s a maximální rychlost 161 km/h nikoho nepřekvapí, hodnota průměrné spotřeby vám ale vyrazí dech. Méně než 1,6 l/100 km! Kdyby se tato hodnota netýkala jen prvních 100 kilometrů, při kterých se projeví vliv akumulátorů, čekal by ostatní automobilky nejspíš krach.

Při pohledu na předek Ampery si můžete zahrát hru „V čem se liší od nové Zafiry?“ Jejich podobnost je opravdu výrazná, s identifikací pomáhají výraznější prolisy, přimhouřená světla a menší otvory sání. Záď je již dostatečně osobitá. Hlavní podíl na tom nese stříbrná lišta spojující světlomety, černý difuzor a rozměrný spoiler, který to vše doslova zastřešuje.

Automobily Opel Ampera 2011

Stejně jako ostatní elektromobily umí i Ampera při brzdění dobíjet akumulátory.


Jednoduše řešený interiér působí vzdušným dojmem. Běžný sdružený přístroj před řidičem se k charakteru Ampery nehodil, proto dostala grafický displej ovládaný dotykovým monitorem. Interiér počítá jen se čtyřmi cestujícími, zavazadlový prostor vystačí na 310 litrů nákladu.

Šetření energie je pro elektromobily životně důležité, proto byl při volbě ozvučení upřednostněn Bose Energy Efficient Series sound systém, který se vyznačuje poloviční spotřebou proti konvenčním aparaturám. Klimatizace přizpůsobuje svůj výkon aktuálnímu dojezdu a spotřebě.

Až v červnu 2012 dorazí Ampera na trh, bude na ní viset cenovka s hodnotou 42 900 EUR (dle současného kurzu lehce přes milion).

Automobily Opel Ampera 2011

Monitor v horní části středové konzole informuje o všem důležitém.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: