Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 508 se verzí RXH dostane mezi all roady

Premiéry

13.07.2011

A aby v této kategorii nezapadl mezi průměr, hodlá milovníky polních cest oslovit hybridním pohonem.

Autor:Jan GaislerFoto:Konstruktéři Peugeotu jako první na světě zkombinovali diesel s elektromotorem. Výsledek, který pojmenovali 2.0 HDi FAP HYbrid4, nyní spočinul v 508 RXH. Jeho 200 koní (147 kW) a 450 Nm zde putuje na všechna čtyři kola.

Zvládá také stoprocentně elektrický režim, vhodný především pro městský provoz. Hlavním účelem hybridů je (kromě vylepšení image výrobce) snižování spotřeby a emisí. 508 RXH stačí jen 4,8 l nafty na 100 km, emise C02 se Peugeotu podařilo snížit pod hodnotu 109 g/km.

Jako správný all road narostl 508 RXH do výšky i do šířky. Od ostatních verzí se odlišuje také trojicí LED světel, které mají evokovat drápy. Nelakované plastové doplňky, povinné pro všechny all roady, naznačují terénní ambice.

Automobily Peugeot 508 RXH 2011

V základu dostanete také 18palcová litá kola.


Interiér zušlechťuje alcantra a doplňky v barvě mědi. V seznamu příplatkové výbavy byste marně hledali hands-free přístup do vozu, elektricky ovládaná sedadla, head-up displej nebo prosklenou panoramatickou střechu. Tyto položky jsou totiž k dispozici již v základu, stejně jako vrstvená boční skla a audio systém s navigací WIP Nav Plus.

508 RXH se bude v klubu „nadzvedlých kombíků“ potkávat například s Audi A4 allroad nebo Škodou Octavia Scout. Světová premiéra je v plánu v září na autosalonu ve Frankfurtu, s uvedením na trh se počítá na jaře příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: