Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan v Británii vyrobil již milion vozů Qashqai

News

05.07.2011

Dosáhnout sedmimístné sumy trvalo závodu v Sunderlandu jen čtyři a půl roku. To znamená nový ostrovní rekord.

Autor:Jan GaislerFoto:Crossover (kříženec SUV a hatchbacku) Qashqai je v prodeji od roku 2006. Nissan ho nabízí jako alternativu k tradičním hatchbackům v segmentu C. Pod kapotou se objevují zážehové i vznětové motory o obsahu 1,5 až 2 litry, prodává se ve čtyřech stupních výbavy a nabízí 410 l zavazadlového prostoru. Základní verze přijde v ČR na 399 000 Kč.

A je o něj zájem. Kvůli tomu musela být v sunderlandské továrně zavedena třetí směna. Každou minutu nepřetržitého provozu tak sjede z linky nový Qashqai, který putuje na jeden z 98 trhů světa.

A protože mají angličtí pracovníci Nissanu nejen šikovné ruce, ale také chytré hlavy, přesune se do Spojeného království i návrh a konstrukce budoucí generace Qashqaie. Dva týdny před dosažením milionové mety to prohlásil Carlos Ghosn, prezident společnosti Nissan Motor Co. Celkové investice Nissanu do vozu Qashqai ve Spojeném království tak přesáhnou 422 milionů liber.

A co čeká jubilejní Qashqai? Stříbrný automobil, který bude nejprve vystaven v Londýnské O2 aréně, se stane výhrou ve veřejné soutěži.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: