Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Morgan oficiálně v ČR!

Český trh

29.06.2011

Po čtyřech letech vyjednávání se sen Jana Zvelebila stal realitou. V České republice bylo otevřeno první oficiální zastoupení tradiční britské automobilky Morgan.

Události Morgan oficiálně v ČR

Ve Lhotě u Dolních Břežan, nedaleko Zbraslavi, byl otevřen stylový showroom s kompletní nabídkou ručně dělaných britských sportovních vozů. Tu tvoří typy 4/4, Plus 4, 4 Seater, Roadster a Aero Supersports, kterých vznikne pouze 120 kusů. Showroom vypadá opravdu stylově, za prosklenými vstupními halami v cihlovém objektu vozy doslova září a nechybí ani zázemí.

Události Morgan oficiálně v ČR

Architektura se nese v anglickém stylu.

Firma Morgan se do České republiky vrací poprvé od roku 1948, kdy bylo tehdejší dealerství znárodněno. Nová prodejna byla otevřena se vší parádou, atmosféru umocnila výstava historických anglických vozů a motorek (včetně původní tříkolky Morgan) a swingová vložka v podání kapely Melody Makers.

Zástupce firmy Morgan, Mark Ledington, nám také řekl něco o dalších plánech automobilky. Chystá se nové tříkolové vozítko, které myšlenkou navazuje na původní závodní stroj z 20. let minulého století. Již se testuje a výroba začne za několik týdnů.

Události Morgan oficiálně v ČR

Morgan Aero Supersports v novém showroomu.


Morgan drží krok s dobou. V plánu má hybridní model Lifecar nebo designově úchvatný vůz Eva GT. V dalších letech se chystá překvapení v podobě rozšíření výroby směrem k větším vozům, i tak však automobilka stále zachová ruční výrobu. Design si nadále navrhuje sama a rozhodně nehodlá přestat s produkcí klasických osobitých modelů, jako je 4/4 a další.

Informace o jednotlivých modelech najdete na stránkách www.morgan-motor.cz. Ceny zatím nebyly zveřejněny, avšak to ani dost dobře nejde. Každý vůz je stavěn zákazníkovi na míru, a proto se o ceně konkrétního auta debatuje přímo s prodejcem – v tomto případě s panem Zvelebilem.

Události Morgan oficiálně v ČR

Jan Zvelebil při slavnostním otevření prodejny.

foto: autor
 

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: