Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Pohon všech kol využívá už i Seat Alhambra

News

30.06.2011

A není to jediná novinka u tohoto MPV, dostalo se i snižování emisí a spotřeby.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Seat Alhambra 4WD 2011

Současná generace Seatu Alhambra se na trhu objevila v roce 2010. Prodává se buď s pěti nebo sedmi sedadly, podle náročnosti osazenstva si můžete vybrat mezi výbavovými liniemi Reference a Styl.

A nyní i mezi pohonem dvou nebo čtyř kol, který přináší Alhambra 4WD. Mezi rodinnými vozy se jedná neobvyklé řešení, které může přinést seatu cenné body. Kromě zvýšení trakce (a z toho pramenící vyšší bezpečnosti) vám Alhambra 4WD nabídne širší možnosti víkendových výletů.

Seat se dušuje sportovními jízdními vlastnostmi, které má na svědomí nová generace elektronicky řízeného pohonu a optimálně vyladěné vypružení. Slovo „sportovní“ zní sice ve spojení s MPV směšně, ale i tak bude chování na silnici silnou stránkou Alhambry 4WD.

Automobily Seat Alhambra 4WD 2011

Maximální objem zavazadlového prostoru činí téměř 2,5 metrů krychlových.


„Čtyřkolka“ se dodává v kombinaci s motorem 2.0 TDI (103 kW) a šestistupňovou mechanickou převodovkou. Maximální rychlost 191 km/h a zrychlení z nuly na 100 km/h za 11,4 s nejsou pro zodpovědnou hlavu rodiny až tak důležité, spotřeba paliva kolem 6 l/100 km a základní cena 766 900 Kč již ano.

Další novinku v modelové řadě Alhambra nejdeme pod kapotou – základní verzi motoru 2.0 TDI. Ta poskytuje 115 koní (85 kW) a 280 Nm při spotřebě paliva 5,5 l/100 km. Navíc klesly emise CO2 na 143 gramů na 100 km.

Konkurence nikdy nespí, takže uvidíme, jakými vylepšeními odpoví Renault Espace, Ford Galaxy, Opel Zafira nebo Citroen Grand C4 Picasso. Je také otázka, zda pohon všech kol dostane i koncernové dvojče Alhambry, Volkswagen Sharan.

Automobily Seat Alhambra 4WD 2011

Posuvné dveře jsou  ovládané elektricky.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: