Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Astra GTC obohatí nabídku Opelu již na podzim

Premiéry

15.06.2011

Kompaktní pětimístné kupé se od běžné Astry liší nejen na povrchu, ale i hluboko pod ním.

Automobily Opel Astra GTC 2011

Jeho sériová podoba vychází ze studie Opel GTC Paris Concept, která byla loni vystavena na Pařížském autosalonu. S běžnou Astrou má karoserie GTC společná jen zpětná zrcátka a anténu, ostatní díly byly navrženy speciálně pro ni.

Zúžené přední světlomety mají evokovat orlí oči, výrazné linie na kapotě směřují k typické chromované liště nesoucí znak Opelu. Sání chladiče připomíná smějící se ústa, která jsou ovšem vzhledem k rozměrům a potenciálu vozu nepatřičně velká.

Automobily Opel Astra GTC 2011

Pouhým stisknutím knoflíku může řidič změnit nastavení podvozku.


Design boku nejvíce ovlivňují dvě linie. První, připomínající hokejku, okoukala Astra GTC od modelu Insignia. Druhá linie se táhne od kliky dveří až k zadnímu světlu a opticky odděluje rozšířený blatník od kabiny. Zadní část klesá strměji a je méně členitá než u „obyčejné“ Astry, integrovaný střešní spoiler nesmí u sportovně střiženého auta chybět.

Rozměry Astry GTC ovlivnilo její zaměření. Takže je o 15 mm nižší než pětidvéřová verze, rozvor a rozchod naopak ve jménu stability povyrostly. Pokud budete muset jízdu pro radost vystřídat převozem nákladu, oceníte slušný objem zavazadlového prostoru. Ten se pohybuje v rozmezí 370 až 1235 l.

Automobily Opel Astra GTC 2011

Interiér se nezměnil.


Hlavním trumfem Astry GTC je podle Opelu její podvozek. Nová přední náprava HiPerStrut zlepšuje díky pozměněné geometrii vedení kol, redukuje přenos sil do řízení a zvyšuje přesnost ovládání. Konstrukce zadní nápravy kombinuje vlečená ramena, propojená torzně poddajnou příčkou, a Wattův přímovod.

Astra GTC zahájí prodej se čtyřmi motory. Zážehové čtyřválce 1.4 Turbo (120 nebo 140 koní; 88 nebo 103 kW) a 1.6 Turbo (180 koní; 132 kW) doplní vznětový dvoulitr 2.0 CDTI (165 koní; 121 kW). Všechny agregáty jsou vybaveny systémem Start/Stop a šestistupňovou převodovkou. V plánu jsou další motorizace včetně vrcholné verze OPC.

Na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná 15-25. září, stane Astra GTC v sériové podobě poprvé před veřejností. U českých dealerů budete moci objednávku podepsat již na podzim.

Automobily Opel Astra GTC 2011

Litá kola budou nabízena ve velikostech 17 až 20 palců.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: