Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové BMW 1: radikální změny nečekejte

News

12.06.2011

„Jednička“ je stále nepřehlédnutelná, ale s extravagancí skončila. Nepřestala se spoléhat na pohon zadních kol a opravdu hojně využívá pokročilých technologií.

Automobily BMW 1 2011

Při pohledu z jakékoli strany není pochyb o tom, že se jedná o BMW řady 1. Kromě zcela přepracovaných světlometů se přední část nese ve znamení lehké evoluce. Tradiční ledvinky stále zaujímají vzpřímený postoj, prolisy na kapotě se zjemnily, mlhovky byly integrovány do otvorů sání.

Ostrá linka i mohutné vybrání na boku jsou společné odcházející i nastávající generaci. I vzadu mají nejvýraznější změnu vzhledu na svědomí světla. Jejich členitá struktura ovšem působí dosti rušivě.

Automobily BMW 1 2011

První generace se prodalo přes milion kusů. Zopakuje novinka tento úspěch?


Kromě výšky zaznamenaly všechny vnější rozměry nárůst. Karoserie se natáhla o 85 mm, 30 milimetrové prodloužení rozvoru přispěje jak k pohodlí, tak k jízdní stabilitě. Nová generace je také o 15 mm širší.

Všechny motory řady 1 jsou přeplňované technologií BMW TwinPower Turbo. Vysokotlaké přímé vstřikování a plně variabilní rozvod vylepšuje parametry zážehového čtyřválce o objemu 1,6 l. Ten ve verzi BMW 116i disponuje 136 koni (100 kW) a 220 Nm. Jeho modifikace ve vozech s označením BMW 118i nabízí 170 koní (125 kW) a 250 Nm.

Dieselový dvoulitr bude k dispozici ve třech výkonových stupních. Základní, který se montuje do BMW 116d, generuje 116 koní (85 kW) a 260 Nm. Střední cestu tvoří BMW 118d se 153 koni (105 kW) a 320 Nm, na pak vrcholu stojí BMW 120d, které se chlubí 184 koni (135 kW) 380 Nm.

Automobily BMW 1 2011

Interiér je orientovaný na řidiče.


Pohon zadních kol ve spojení s přední nápravou s oddělenými spodními rameny a pětiprvkovou zadní nápravou je podle BMW ideální řešení podvozku. Elektromechanický posilovač vykazuje vyšší citlivost.

Závěr patří elektronickým pomocníkům. Adaptivní světlomety spolupracují s asistentem dálkových světel. Couvací kamera a parkovací asistent ochrání zadní nárazník, varování před rychle se blížící překážkou přispívá k bezpečí posádky. Nová „jednička“ podporuje i fenomény jménem Facebook a Twitter, na které se můžete v autě připojit skrze rozhraní BMW ConnectedDrive.

Automobily BMW 1 2011

Zavazadlový prostor narostl z 330 na 360 litrů.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: