Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Čínské továrny vyrobily již půl milionu vozů Škoda

News

28.05.2011

Nikoho tak jistě nepřekvapí fakt, že se pro tuzemskou automobilku stala Říše středu největším odbytištěm.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Škoda výroba v Číně 2011

Čínský trh zaznamenává růst již pěknou řádku let. Proto sem dnes směřuje pozornost všech významných automobilek, možnost dosažení vysokých zisků nesmí nikdo promarnit. Ani Škoda. První vůz s okřídleným šípem ve znaku sjel z výrobní linky závodu Shanghai Volkswagen v roce 2007.

Aby se odlišily Škodovky „made in China“ od těch evropských, dostaly ke jménu ještě exotické příjmení. Zdejší rodiny (aspoň ty na místní poměry movitější) se proto vozí v Octavii Mingrui. Do přeplněných ulic Šanghaje se hodí Fabia Jingrui, manažeři zase cestují Superbem Haorui.

Automobily Škoda výroba v Číně 2011

Škoda se netají tím, že vstup na Čínský trh odstartoval její rozvoj.


S jídlem rostě chuť. Je proto přirozené, že mladoboleslavská automobilka hodlá v Číně dále expandovat. Místní dělníci tak budou od roku 2013 kompletovat i kompaktní SUV Yeti, počet prodejců má vzrůst ze současných 300 na 600.

Vozy Škoda jsou jedním z mála produktů, které Čína nevyváží. Jsou totiž určeny jen pro tamní trh. A daří se jim i u odborné veřejnosti. List West China Metropolis Daily ověnčil Superb Haorui titulem „Auto roku 2010“. U plátku Youth Daily zase bodovala Octavia RS jako „Nejlepší sportovní vůz roku“.

Automobily Škoda výroba v Číně 2011

Loňská produkce Škody v Číně činila 180 000 automobilů.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: