Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Zafira Tourer: přinášíme další podrobnosti

News

22.05.2011

Německý výrobce nechce, aby se o jeho budoucím modelu přestalo mluvit. Proto kromě data světové premiéry poskytl novinářům i další, dříve tajné informace.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Opel Zafira Tourer další info 2011

Vzhled nového německého vanu se neliší od konceptu, představeného na Ženevském autosalonu. Jestli si ho již nemůžete vybavit, není to špatnou pamětí. Kromě vpředu umístěných „bumerangů“ nemá příliš čím upoutat.

Vylepšený systém sedadel Flex7 je již také všeobecně známý. Takže jaká další data s původním označením „Tajné“ putovala do světa? Předně jde o volbu motorů, protože v této oblasti panovaly největší spekulace.

Automobily Opel Zafira Tourer další info 2011

Sporotvci ocení integrovaný záďový nosič jízdních kol FlexFix.


Pro začátek si sice mohou zákazníci vybrat jen mezi dieselem 2.0 CDTI a přeplňovaným zážehovým čtyřválcem 1.4 ECOTEC, oba se ale budou dodávat ve více výkonových variantách. Proto si řidiči preferující naftu mohou vybrat mezi 110, 130 nebo 165 koni (81, 96 nebo 121 kW). Zastánci benzínu se budou rozhodovat mezi 120 a 140 koni (88 a 103 kW).

V plánu je i úsporná verze ecoFLEX. Nebudou chybět ani modely poháněné propan-butanem (LPG) nebo zemním plynem (CNG). Standardní manuální šestistupňovou převodovku může na přání nahradit automat.

Mechatronickému podvozku FlexRide přisuzuje Opel vlastnosti jako komfort či stabilitu. Ty nemá na svědomí jen větší rozvor a rozchod, svůj podíl nese také přední náprava vypůjčená z modelu Insignia. Jistotu při jízdě zvyšují adaptivní tlumiče. A také spousta nové elektroniky.

Automobily Opel Zafira Tourer další info 2011

Opel upozorňuje na množství odkládacích prostorů v interiéru.


Zavazadlový prostor při pětimístné konfiguraci narostl proti předchozí generaci o 10 procent na výsledných 710 litrů. Pokud jedete jen ve dvou, můžete za sebe naskládat dokonce 1860 litrů zavazadel.

Po světové premiéře letos v září na Frankfurtském autosalonu se rozjede výroba Zafiry Tourer v německém závodě Opel v Bochumi. Pro méně movité zákazníky zůstane i nadále zachována výroba současné generace.

Automobily Opel Zafira Tourer další info 2011

Pro všechny motory bude k dispozici systém Start/Stop.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: