Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kolem Hyundaie i40 je rušno

News

19.05.2011

Zatímco sedan teprve nyní absolvoval světovou premiéru, kombi již na českém trhu straší konkurenci.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Hyundai i40 sedan 2011

Značka Hyundai sice pochází z daleké Koreje, konstrukce i vzhled i40 však mají kořeny na Starém kontinentu. Konkrétně je mají na svědomí pracovníci z koncernového výzkumného a vývojového centra v německém Rüsselsheimu. To kvůli evropskému charakteru, který má modelu zajistit odbyt.

Tvary tohoto zástupce střední třídy jsou údajně inspirovány přírodou. Co konkrétně designéry při toulkách po horách, lesích a lukách zaujalo, výrobce nezmiňuje. Šestihranná čelní maska má nejspíše působit drsně, protáhlá světla a mlhovky zase dynamicky.

Stejný úkol plní prolisy na kapotě a ostrá linka, táhnoucí se od předního blatníku až ke kufru. Pohled k zádi obou karosářských variant přitahují mohutné světlomety, zasahující hluboko do boků.

Automobily Hyundai i40 sedan 2011

Díky délce 4740mm nebudou psažéři i40 trpět nedostatkem místa.


Paleta motorů pro verzi kombi není příliš široká. Kromě vznětové jednotky 1,7 CRDi ve výkonových variantách 115 koní (85 kW) a 136 koní (100 kW) se pod kapotou uplatní dva benzínoví zástupci – 1,6 GDI (135 koní; 99 kW) a 2,0 GDI (177 koní; 130 kW). Lze předpokládat, že verze sedan bude vybavena stejně.

Hyundai i40 neskrývá ambice potrápit hlavně Volkswagen Passat, Ford Mondeo či tuzemskou Škodu Superb. Jeho hlavním odběrateli by měli podle všeho být firemní zákazníci. Nejen ti si budou moci novinku pořídit již za 499 990 Kč. Jako ostatní modely korejské automobilky se i i40 může pochlubit 5 let trvající zárukou.

Provedení sedan si jako první měli možnost prohlédnout návštěvníci autosalonu v Barceloně minulý týden. K prvním zákazníkům se dostane na podzim tohoto roku.

Automobily Hyundai i40 kombi 2011

Verze kombi byla představena již v březnu na Ženevském autosalonu.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: