Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suzuki vybavilo Swift dieselem a pohonem 4x4

News

12.05.2011

Oboje v jednom autě mít sice nemůžete, i tak je nabídka japonského výrobce rázem zajímavější.

Automobily Suzuki Swift 1.2 GL/AC

Čtvrtou generaci tohoto důležitého modelu prodává Suzuki od loňského roku. Pod kapotou všech variant dosud pracoval benzínový agregát 1,2 VVT. Jeho 94 koní (69 kW) a spotřeba kolem pěti litrů k charakteru auta pěkně pasuje.

Ovšem v dnešní době si nemůžete dovolit nenabízet k malému autu také malý diesel. Proto nyní Suzuki jeden takový posílá na scénu. Nese označení 1,3 DDiS a v prospektu se dočtete o výkonu 55 kW a točivém momentu 109 Nm. Je třeba také zmínit kombinovanou spotřebu 4,2 l/100 km.

Automobily Suzuki Swift 1.2 GL/AC

Stojí pohon všech kol za příplatek 60 000 Kč?

A nyní druhé obohacení modelové řady – pohon všech kol. Tato varianta je dostupná jen u benzínové motorizace. „Čtyřkolka“ využívá standardní pětistupňovou převodovku, zadní náprava je vybavena viskózní spojkou.

Oba nováčci modelové řady Swift se chlubí pěti dveřmi a stupněm výbavy GL/AC. Ten zahrnuje klimatizaci, rádio a plnou elektrickou výbavu. Samozřejmě nechybí dnes už takřka povinné bezpečnostní systémy ABS, EBD a ESP. Poslední záchranu v případě nehody představuje 7 airbagů.

Pohonem 4x4 tvoří Swift ve své kategorii spíše výjimku. Na tomto poli mu čelí jen Fiat Panda, který je ovšem o 300 mm kratší. Ceny obou představených verzí začínají shodně na 349 900 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: