Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jarní cenu Brna ovládly speciály Mercedes DTM a Saleen GT1

Sport

08.05.2011

Prvním větším podnikem motoristické sezóny na brněnském Masarykově okruhu je již tradičně Jarní cena Brna. Tentokrát si místo v kalendáři našla na přelomu dubna a května.

Autor:David SkalošFoto:

Závody Jarní cena Brna 2011

Jarní cena, úvodní podnik MMČR, v sobě ukrývala hned několik závodů. Mimo českého mistrovství Divize 3 (formule) a Divize 4 (cestovní vozy) se v Brně představil také rakouský Histo cup, Young-Timer cup, německý ADMV Tourenwagen Cup a Formula Historic. Pro znalce závodní techniky byly zejména historické vozy ozdobou víkendu.

Závody Jarní cena Brna 2011

Na své si přišli také fanoušci klasické „pětistovky“.


I přesto, že vstup na tento podnik je volný (zpoplatněn byl pouze paddock), mnoho diváků si cestu na tribuny nenašlo a na svazích objímajících trať převládala zelená barva trávy. Možná za to mohl i fakt, že se do Brna nesjela tuzemská okruhová špička; o stejném víkendu se totiž jelo také středoevropské mistrovství na maďarském Hungaroringu.

To mělo samozřejmě i negativní dopad na počet vozů ve stěžejní sérii víkendu, Divizi 4. Na start sobotního dvouhodinového vytrvalostního závodu se postavilo pouhých čtrnáct vozů, přičemž cíl vidělo osm z nich.

Závody Jarní cena Brna 2011

Saleen posádky Kubas-Fried uhání za vítězstvím ve dvouhodinovém vytrvalostním závodě.


Závod samotný se stal kořistí posádky Kubas-Fried za volantem Saleenu S7R, která druhému v cíli Ferrari 430 (Malchárek-Vorba) nadělila celé kolo. O další tři kola zpět dokončila závod na třetím místě dvojice Kusín-Chlad.

V sobotu dopoledne byl na programu desetikolový sprint. V tom naprosto dominoval speciál DTM Mercedes, který dovezl Tomáš Kostka s přehledem na prvním místě před Michalem Matějovským na Audi A4 DTM a saleenem Jakuba Kubase. Ve stejném pořadí se jezdci postavili také na stupně vítězů nedělního sprintu.

Závody Jarní cena Brna 2011

DTM Mercedes týmu Gravity-Charouz Racing suverénně ovládl oba víkendové sprinty.


Další sérií domácího mistrovství byla formulová Divize 3. Již od prvních tréninků startovnímu poli vévodil vítěz premiérového ročníku Formula Star Jan Skála, který vyhrál jak obě kvalifikace, tak i první závod. V nedělním klání nestačil pouze na Tomáše Chabra. Dvě třetí místa si připsal Giulio Glorioso. Těsně pod stupni vítězů zůstala v obou závodech jediná žena ve startovním poli, Gabriela Jílková.

Závody Jarní cena Brna 2011

Vítěz Formula Star Jan Skála se raduje ze svého vítězství v prvním závodě.


V Brně odstartoval nový čtyřdílný seriál European R-Cup, ve kterém se závodí s britskými speciály Radical. Divákům se v rámci úvodního podniku představili mimo jiné také veterán závodů Škoda Octavia Cupu František Došek nebo pilot tahačů David Vršecký, který si ve druhém nedělním závodě dokonce připsal pěkné třetí místo. Oba závody vyhrál Bronislav Formánek v černo-zlatých „lotusových“ barvách John Player Special.

Foto: autor

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: