Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan vyvinul pro New York "Taxi zítřka"

News

07.05.2011

Pod tímto vznešeným názvem se ukrývá kompaktní dodávka NV2000, ovšem přizpůsobená městskému provozu a zvyšujícím se nárokům cestujících.

Autor:Jan GaislerFoto:Ve finále výběrového řízení, které trvalo přes dva roky, porazil Nissan kromě domácího Fordu také tureckou automobilku Karsan. Pojďme se tedy na vítěze, který oblékne žlutý trikot, podívat zblízka.

U čtyřválcového motoru byl největší důraz kladen na snížení spotřeby a emisí. Pro New York jsou typické každodenní zácpy, takže to byla jistě dobrá volba. Velikostí prostoru pro cestující i zavazadla NV2000 výrazně překonává své předchůdce.

Nové taxíky se do New Yorku dostanou v roce 2013.


Bezproblémové nastupování mají na starosti posuvné dveře. Ty jsou vybaveny nejen madly, ale i pomocným schůdkem. Po dosednutí na sedadla jistě oceníte, že jejich čalounění je nejen prodyšné, ale také antibakteriální a ekologicky šetrné.

Samozřejmostí je nezávisle ovládaná klimatizace, perličkou pak klakson se zvukem navrženým tak, aby neobtěžoval cestující. Během cesty se díky průhlednému střešnímu panelu můžete pokochat pohledem na mrakodrapy, taxi bude vybaveno i dobíjecí stanicí pro mobilní telefony.

Závěr se ponese ve znamení čísel. Taxi si v NY denně stopne na 600 000 cestujících. Proto není divu, že celkem 13 000 vozů najede ročně 800 milionů kilometrů. Cena jednoho upraveného Nissanu NV2000 činí 29 000 USD (přibližně 480 000 Kč). Chtěli byste se s ním vozit i po Praze (Brně, Ostravě…)?

Nissan potěší i taxikáře - sedadlo řidiče je nastavitelné v šesti směrech


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: