Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Panamera Diesel ujede bez tankování 1200 km

News

03.05.2011

Stejnou situaci jsme zažili již víckrát: Porsche představilo novinku, za kterou ho pravověrní fanoušci nepochválí, ale která se bude jistě dobře prodávat.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Porsche Panamera Diesel 2011

Používání dieselových agregátů, vyvíjená druhá řada SUV, zvyšování prodejů… Automobilka z Zuffenhausenu již není ten tradiční výrobce vybraných sportovních vozů. A po začlenění do koncernu Volkswagen se to jistě nezmění. A tak můžeme jen doufat, že alespoň „devětsetjedenáctka“ si svůj charakter uchová. Porsche 911 TDI opravdu nezní dobře.

Ale zpět k panameře. Třílitrový vznětový šestiválec známe již z SUV Cayenne. Ve specifikaci pro panameru posílil na 250 koní (184 kW) v rozmezí 3800 až 4400/min. Svůj poměrně nízký výkon dohání točivým momentem 550 Nm, který poskytuje mezi 1750 a 2750/min.

Automobily Porsche Panamera Diesel 2011

Pohonné ústrojí nevyniká jen nízkou spotřebou, ale také nízkými emisemi.


Ve spojení s osmitupňovou samočinnou převodovkou Tiptronic S dokáže dieselové gran turismo zrychlit z klidu na 100 km/h za 6,8 s. S maximální rychlostí 242 km/h se nejedná o žádného rychlíka. Tedy alespoň ve srovnání s ostatními vozy Porsche (jen Cayenne je pomalejší).

Na kombinované spotřebě 6,3 l/100 km mají kromě použitého motoru svůj podíl také pneumatiky s nízkým valivým odporem. Standardní ocelové vypružení můžete na přání vyměnit za adaptivní vzduchový podvozek, který zaručuje komfortnější svezení.

Aston Martin Rapide, Ferrari FF ani Maserati Quattroporte se ve vznětovém provedení nevyrábí, proto bude nejslabší Panamera hledat rivaly spíše mezi vozy z „nižší ligy“.

Na starém kontinentu začnou prodeje naftové Panamery v srpnu 2011, v základu ji pořídíte za 80 183 Euro (přibližně 1 940 000 Kč).

Automobily Porsche Panamera Diesel 2011

S Panamerou Diesel můžete na jeden zátah dojet třeba no Monaka.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: