Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Land Rover Defender přitvrdil

News

27.04.2011

Do České Republiky dorazil ve speciální verzi „Rough“. Tento pojem v angličtině znamená tvrdý, neotesaný. Bude opravdu takový, nebo jde jen o líbivý název?

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Land Rover Defender Rough 2011

Automobilku Land Rover provází pověst specialisty na terénní vozy. Ale jen Defender, její nejstarší model, lze považovat za opravdu čistokrevný offroad. Zbytek produkce spadá více či méně do kategorie SUV.

Verzi „Rough“si budou moci zákazníci vyzvednout ve dvou barevných variantách - Nara Bronze a Zermatt Silber. Obě možnosti kombinují kovovou barvu karoserie s černými doplňky. Černá jsou i litá kola ve speciálním edičním designu Sawtooth. Také podle nárazníku, bočních lišt a nových světlometů poznáte „Rough“ od „obyčejného“ Defenderu.

Automobily Land Rover Defender Rough 2011

Defender byl k překonávání těžkých terénů stvořen již před 62 lety.


Interiér je místo zajímavého kontrastu. Kožená sedadla, sdružující mandlovou a černou barvu, vyvolávají dojem luxusu. Zbytek kabiny je zaměřen spíše na funkčnost než na vzhled. Neznamená to ovšem nižší kvalitu. Středová konzole, volant a rohože jsou dokonce výsledkem ruční práce.

Proti Defenderu S, ze kterého vychází, se „Rough“ pyšní klimatizací, ABS/STC a zimním paketem, který zahrnuje elektronické vyhřívání čelního skla a sedadel. Navíc je výhodnější o 49 000 Kč. Takže Defender 90 SW „Rough" je u prodejců k dostání za 921 795,- Kč, Defender 110 SW „Rough" stojí lehce přes milion.

„Tvrďák“ je tedy nakonec jen luxusnější varianta běžného Defenderu. Že by se chtěl Land Rover vydat stejnou cestou jako Mercedes u modelu G? Ten je sice navržen pro terén, ale ani luxus mu není cizí.

Automobily Land Rover Defender Rough 2011

Středová konzole nese stejnou barvu jako karoserie.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: