Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rodinu terénních Audi v červnu rozšíří model Q3

News

16.04.2011

Styling vypůjčený od sourozenců, kompaktní rozměry a úsporné motory, to jsou hlavní znaky nováčka z Ingolstadtu.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Audi Q3 2011

Audi nejdříve zákazníkům nabídlo velké SUV Q7, poté přišlo s menší Q5 a nyní se můžeme těšit na Q3. Stejný přístup k tomuto segmentu zvolily i jiné automobilky, takže rodina „Q“ musí počítat s konkurenčním klanem „X“ od BMW nebo „XL“ z produkce Volva. Na malém SUV pracuje i Porsche.

Audi přiznává, že model Q3 nepostavilo pro jízdu v terénu, ale pro městský provoz. A tomuto poslání přizpůsobilo i jeho vzhled. Karoserie je sice poměrně mohutná, ale nízká, se střechou ve stylu kupé.

Automobily Audi Q3 2011

Litá kola si můžete objednat ve velikostech 16 až 19 palců.


Dominantu přední části tvoří, stejně jako u všech modelů Audi, mřížka chladiče Singleframe. Ta spolu s jednoduchými předními světlomety a nízko položenými sacími otvory sice vytváří hezký celek, ale více osobitosti by rozhodně neškodilo. Linie pod okny a robustní blatníky oživují boky vozu, ovšem záď je až příliš podobná většímu modelu Q5.

Audi označuje interiér jako prostorný. S délkou 4,39 m, šířkou 1,83 m a výškou 1,60 m není důvod, proč tomuto tvrzení nevěřit. Kabina je navržena v jednoduchém stylu. Tlačítka jsou přehledně uspořádaná, hliníkové a stříbrně lakované díly vyvolávají dojem luxusu. Novinkou je u řady Q sklápěcí sedmipalcový displej.

Výhradně dvoulitrové motory jsou rozděleny v poměru dva benzínové ku dvěma dieselovým. Slabší ze zážehových agregátů TFSI (170 koní; 125 kW) se chlubí kombinovanou spotřebou 7,5 l/100 km. Silnější verze (211 koní; 155 kW) se snaží zaujmout spíše jízdními výkony. Je schopná zrychlit malé SUV z nuly na 100 km/h za 6,9 a udělit mu maximální rychlost 230 km/h.

Automobily Audi Q3 2011

Kufr poskytuje 460 litrů úložného prostoru.


Úspora paliva je prioritou i pro vznětové jednotky. Proto byly kromě obvyklého přímého vstřikování paliva či přeplňování vybaveny i technologií start – stop a rekuperačním systémem. První se na scéně objeví varianta se 177 koni (130 kW), kterou později doplní slabší alternativa generující 140 koní (103 kW) a slibující spotřebu pod 5,2 l/100 km.

Kromě slabšího dieselu jsou všechny motorizace spřaženy s pohonem čtyř kol quattro. Pohyb po městě usnadní elektromechanický posilovač řízení, elektromechanická je i parkovací brzda. V systému ESP je integrována elektronická uzávěrka diferenciálu a stabilizace přívěsu. Na přání si můžete objednat asistent rozjezdu do kopce.

Audi Q3 se bude montovat ve výrobním závodu Seatu nedaleko Barcelony. Udávaná základní cena je pro Německo 29 900 Euro, tedy přibližně 724 000 Kč.

Automobily Audi Q3 2011

Interiér můžete mít v pěti barevných provedeních.Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: