Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Sportovní Hyundai Genesis Coupe dorazil do showroomů

News

31.03.2011

Dynamický design, vidlicový šestiválec a pohon zadní nápravy. To jsou hlavní rysy korejského kupé, které chystá revoluci na trhu dostupných sportovních vozů.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Hyundai Genesis Coupe 2011

Jestli něco charakterizuje předek vozu, pak je to klín. Tento prvek se zde opakuje v několika variacích a spolu s dlouhou kapotou dodává vozu sportovní charakter. Zvídavý pozorovatel postřehne, že boční linie tvoří protáhlé písmeno „Z“. Se zadními světlomety si designéři opravdu vyhráli, proudění vzduchu optimalizuje přítlačné křídlo.

Schopnosti auta naznačují sportovní sedačky s výrazným bočním vedením. Interiéru by neškodilo mírné oživení, zástupy tlačítek na středovém panelu mohou působit nepřehledně. Na druhou stranu modré podsvícení, přístrojová kaplička a kovové pedály zaslouží pochvalu.

Automobily Hyundai Genesis Coupe 2011

Zvláštní tvar bočních oken naručuje celistvost profilu.


Méně nároční řidiči se spokojí s dvoulitrovým čtyřválcem, výkonnější variantou je vidlicový šestiválec o objemu 3,8 l. 210 koní (154 kW) slabší motorizace umožňuje zrychlení z nuly na 100 km/ h během osmi vteřin a dosažení maximální rychlosti 222 km/ h.

Větší objem znamená více koní, konkrétně 303 (223 kW). Díky nim se doba dosažení 100 km/ h u vrcholné motorizace zkrátí na 6,4 s, maximální rychlost poskočí na 240 km/ h.

Hyundai neláká kupce jen na jízdní výkony, snaží se bodovat i následnou péčí. Takže po dobu pětileté záruky poskytuje zdarma výměnu oleje, asistenční službu, kondiční prohlídky a další výhody.

V základu přijde Genesis Coupe na 769 990 Kč, verze V6 začíná na 829 990 Kč.

Automobily Hyundai Genesis Coupe 2011

Z designu interiéru čiší korejský původ.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: