Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Amarok už je na prodej

News

27.03.2011

Podle německé automobilky je nový pickup v divočině jako doma, v roli doprovodného vozidla zvládl i rallye Dakar. To znamená, že z českých silnic bude nadšen.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Volkswagen Amarok 20113.jpg" />

Že je na tom Amarok s jízdou mimo civilizaci podstatně lépe než řada rádoby terénních vozů, naznačuje seznam jeho schopností. Stoprocentní stoupání (45°) zvládne, i když mu naložíte tunový náklad. S nájezdovým úhlem 28° a brodivou hloubkou půl metru neuvíznete ani v těžším terénu. A příčný sklon 50° nezvládne ani legendární Hummer H1.

Volkswagen připravil pro Amarok tři koncepce pohonu a dva druhy odpružení. Pro pohyb po polních cestách postačí zadokolka. S těžšími podmínkami si poradí systém 4Motion buď se stálým, nebo přiřaditelným pohonem všech kol. K druhé možnosti si můžete objednat i uzávěrku diferenciálu. Názvy typů odpružení, Komfort a Heavy Duty (těžký provoz), prozrazují i jejich charaktery.

1.jpg" alt="Automobily Volkswagen Amarok 2011" />

Na ložnou plochu 2,52 m2 se vejde poměrně dost nákladu.


I když v Americe mají jiný názor, k pickupu nejlépe sedí dieselový motor. Ty Volkswagen nabízí rovnou dva. A oba jsou to dvoulitrové čtyřválce. Základní jednotka TDI poskytuje 122 koní (90 kW) a 340 Nm. Výkonnější BiTDI může na kola poslat až 163 koní (120 kW) a 400 Nm. Kombinovaná spotřeba obou se vejde pod 8 litrů.

A jak je na tom Amarok s přepravou nákladů? Ložná plocha dosahuje v nejužším místě šířky 1222 mm, bočnice vysoké 508 mm oceníte při přepravě sypkých materiálů. A na korbu můžete naložit až 1147 kg.

Ceny u nejnižšího stupně výbavy DoubleCab začínají na 619 975 Kč. Na vyšší DoubleCab Trendline potřebujete minimálně 731 443 Kč, nejvyšší DoubleCab Highline může být váš za 761 536 Kč.

Řešení interiéru je pro Volkswagen typické.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: