Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vylepšený Volkswagen Tiguan jde do prodeje

News

21.03.2011

Některým zákazníkům se jeho konzervativní zevnějšek nemusí příliš líbit. Jeho technická vylepšení ale jistě ocení všichni.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Volkswagen Tiguan 2011

Ve třídě malých SUV je dosti plno. O zákazníky se tu Tiguan přetahuje například s Fordem Kuga, Toyotou RAV4, BMW X1 nebo Mitsubishi ASX. Konkurenci v rámci koncernu představuje také mladoboleslavská Škoda Yeti. Proto je postupná modernizace nutností.

Tiguan se přizpůsobil současnému designovému směru značky. Nový je vzhled světel, maska chladiče se pyšní elegantními chromovanými lištami, přepracovaný nárazník je méně členitý. Podobné změny se odehrály také na zadní straně vozu. Malé SUV se tak zařadilo po bok modelů Passat nebo Jetta, které se přidaly ke konzervativnímu proudu již dříve.

Automobily Volkswagen Tiguan 2011

Tiguan se může pochlubit pěti hvězdičkami v testech Euro NCAP.


Pod usedlou kapotu si můžete objednat jeden ze sedmi přepracovaných čtyřválců. Čtyři z toho jsou zážehové jednotky FSI, jejichž výkony se pohybují v rozmezí od 122 koní (90 kW) do 210 koní (155 kW). Výkonová škála u vznětových motorů TDI začíná na 122 koních (90 kW) a končí na 170 koních (125 kW).

V novém Tiguanu si samozřejmě můžete užívat sedm rychlostních stupňů, které nabízí dvouspojková převodovka DSG. Paket BlueMotion Technology se systémem Start-Stop a režimem rekuperace kinetické energie vám zase pomůže cítit se dostatečně ekologicky (a hlavně ekonomicky).

Automobily Volkswagen Tiguan 2011

Toto SUV patří mezi nejžádanější vozy značky Volkswagen.


Ani s vývojem elektroniky nejsou u Volkswagenu pozadu. Jinak by nad vámi nemohl držet ochrannou ruku systém sledování únavy řidiče nebo asistent sledování jízdy v jízdním pruhu Lane Assist. Další elektronické součástky mají na starosti automatické ovládání dálkových světlometů Light Assist, novinkou je elektronická uzávěrka diferenciálu XDS.

I když se vylepšený Tiguan v autosalonech objeví až v srpnu, objednat si ho můžete již nyní. Ceny startují na 469 900 Kč za nejslabší provedení 1,4 TSI s pohonem předních kol ve stupni výbavy Trend & Fun. Ceny verzí Sport & Style a Track & Style začínají na 674 700 Kč resp. na 680 600 Kč. Obě jsou ovšem v základu čtyřkolky.

Automobily Volkswagen Tiguan 2011

Na zadní straně přibyly decentní linie.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: