Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi A3 concept: už známe přesnou podobu

News

03.03.2011

Německá automobilka nejdříve vypustila do světa skicu, nyní přichází s fotografiemi. Také již není co tajit, v Ženevě si davy zvědavců prohlíží koncept naživo.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Audi A3 concept

Při pohledu na zveřejněné fotografie lze konstatovat, že těch pár tahů štětcem skutečnosti opravdu odpovídá. Exteriér proto není nutné znovu popisovat a můžeme se podívat rovnou do kabiny.

Díky rozvoru 2,63 metru si ani cestující vzadu nebudou stěžovat na nepohodlí. Věnec tříramenného volantu je dole zploštělý, analogový otáčkoměr a tachometr doplňuje centrálně umístěný 8palcový displej.

Automobily Audi A3 concept

Audi jde s dobou - připojení na internet v autě je samozřejmostí.


Otočné ovládací tlačítko multimediálního systému MMI nově obsahuje touchpad. Toto řešení nebylo vymyšleno jen pro koncept, ale brzy se objeví i v sériových vozech Audi. Sedadla mají výrazné boční vedení, černobílý interiér potěší svou jednoduchostí.

Kromě vzhledu toho víme více i o technice. Motor FSI o objemu 2,5 litru nabízí díky přeplňování a přímému vstřikování výkon 408 koní (300 kW). Maximální točivý moment 500 Nm je využitelný v širokém rozsahu od 1600 do 5300 /min.

4,1 sekundy, přesně tolik času potřebuje koncept pro zrychlení z nuly na 100 km/h. Maximální rychlost je tradičně omezena na 250 km/h, za spotřebu 9,1 l/100 km se A3 concept stydět rozhodně nemusí.

Silný motor vyžaduje adekvátní podvozek. Ten si inženýři vypůjčili ze současného Audi RS3 Sportback.

Automobily Audi A3 concept

Na cestu svítí nová generace LED diod, lamely na chladiči jsou hliníkové.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: