Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rocketman je opravdu malé MINI

News

01.03.2011

Je městské MINIauto jen koncept na výstavy? Možná. Nebo chce automobilka spustit další modelovou řadu a takto testuje reakce veřejnosti.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily MINI Rocketman 2011

Designér u MINI má asi hodně náročnou práci. Musí se držet tradičních tvarů, ale zároveň je musí modernizovat. Když modernizuje příliš, je kacíř. Když málo, vykrádá klasiku. U Rocketmanu se návrháři při zemi příliš nedrželi. Přední světla dokola ohraničuje pás LED-diod, ta zadní připomínají závěsná oka.

Snahu o nízkou hmotnost prozrazuje množství karbonových prvků. Svítící provedení anglické vlajky na skleněné střeše získává body za originalitu. Panty dveří umístěné vně karoserie nejenže odkazují na klasiku, ale také umožňují díky novému mechanismu pohodlnější nastupování.

Automobily MINI Rocketman 2011

Takto vypadá klasický interiér upravený pro 21. století


S délkou 3419 mm, šířkou 1907 mm (včetně zrcátek) a výškou 1398 mm nenabízí Rocketman o mnoho více prostoru, než původní model z roku 1959. Třídvéřová karoserie skrývá koncepci 3 + 1.

I přes stísněné prostory se inženýři snažili o co největší variabilitu vnitřního uspořádání. Cestují-li jen dva pasažéři, lze dozadu posunout nejen přední sedadla, ale i přístroje. Při jízdě ve třech se přední spolujezdec musí vrátit dopředu. Pokud si chcete vyrazit ve čtyřech, nejezděte daleko a doufejte, že nikde nebude zácpa.

V interiéru vás budou hýčkat jen luxusní materiály – kůže a karbon, osvětlení mají na starosti LED trubice. Moderní vizáže se kromě displeje palubního počítače dočkal i velký, ve středu umístěný rychloměr.

Automobily MINI Rocketman 2011

Co ztrácí Rocketman velikostí, snaží se dohnat variabilitou.


Víko kufru je horizontálně rozdělené. Horní část se otevírá vzhůru, spodní část je vysunovací jako šuplík. Tomu se zavazadlový prostor podobá i velikostí. Vysunutý spodek může sloužit i jako nosič.

Rocketman posunuje zase o kousek dál propojení automobilu se svým okolím. Umí se připojit k internetu, můžete ho synchronizovat se svým notebookem. Mladá generace jistě ocení možnost sdílení souborů přes různé sociální sítě. Otázkou je, zda se ještě jedná o auto, nebo je to již pojízdný počítač.

Touto nejnovější demonstrací technologií automobilky MINI se můžete pokochat na Ženevském autosalonu, který pro veřejnost otevře své brány již 3. března.

Automobily MINI Rocketman 2011

Karbonové jsou i na kryty kol.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: