Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová značka BMW i bude produkovat vizionářské automobily

News

23.02.2011

Kromě osobitého designu se nováček u BMW Group zaměří hlavně na dlouhodobou udržitelnost automobilové dopravy.

Autor:Jan GaislerFoto:

Portfolio BMW i tvoří zatím dva koncepty: BMW i3 a BMW i8. Oba charakterizuje odvážný a neotřelý vzhled, bez kterého se žádná vize budoucnosti neobejde. Šikovný pozorovatel zde nalezne i prvky ze současných vozů BMW, ovšem řádně přepracované.

Tzv. „průběžný“ C sloupek, výrazné linie prahů a zadní svítilny ve tvaru písmene „L“, to jsou hlavní společné znaky modelů BMW i. Změny se nevyhnuly ani tradičnímu logu BMW, které doplňuje trojrozměrně působící modrý kruh. Klasiku zde zastupuje maska chladiče ve tvaru ledvinek, poznávací znamení všech „bavoráků“.

Velká kola mají zlepšit dynamiku a úspornost. A samozřejmě vzhled.


Je vám BMW i3 povědomé? Není divu, světu bylo již představeno jako vozidlo pro velkoměsta MCV (Megacity Vehicle). Je navržené jako první sériový elektromobil od BMW Group.

BMW i8 vychází z konceptu Vision EfficientDynamics. Na rozdíl od BMW i3 se spoléhá na hybridní plug-in pohon. Cíl je stejný jako u ostatních vozů s touto koncepcí – vysoká dynamika při nízké spotřebě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: