Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia zveřejnila další informace k novému Riu

News

13.02.2011

Nejdříve pro nás výtvarníci nakreslili pár skic, nyní automobilka zveřejnila první fotografie. A za tři týdny bude novinka nživo k vidění na Ženevském autosalonu.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Kia Rio 2011

Současného modelu Rio vyprodukovaly výrobní linky 860 000 kusů. A nová generace má v popisu práce toto číslo překonat. Takže jakými zbraněmi bude s ostatními značkami bojovat o zákazníky?

Kia si mnoho slibuje od nového designu. Styling přední masky je pro automobilku charakteristický, nudné světlomety jsou naštěstí již minulostí. Nárazník prozrazuje příbuznost s menším modelem Piacanto. Na bocích chybí ochranné lišty, zato zde přibyl výrazný prolis.

Automobily Kia Rio 2011

Rio je třetím nejúspěšnějším modelem značky Kia.


Záď působí mohutněji než u dosavadního modelu. Automobilka charakterizuje vzhled slovem „prémiový“. O vhodnosti tohoto označení by se dalo polemizovat, ale nálepku „lepší než u minulé generace“ si práce designérů určitě zaslouží.

Další oblast, ve které chce Kia u zákazníků bodovat, je vnitřní prostor. Proto se prodloužil rozvor a narostl zavazadlový prostor. Zvětšila se také délka a šířka. Jen výška tomuto trendu nepodlehla a novinka se naopak snížila.

V Evropě budeme potkávat Rio s tří i pětidvéřovou karoserií. Ze široké škály zážehových a vznětových motorů vyzdvihuje automobilka dieselovou jednotku 1,1 litru s výkonem 70 koní. V roce 2012 nabídku rozšíří nový přeplňovaný motor 1,2 litru s přímým vstřikováním (GDI).

Tagy: foto, 2011, Rio, Kia
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: