Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW a PSA čeká spolupráce na hybridech

News

07.02.2011

Z dříve okrajových ekologických modelů se stalo rychle rostoucí odvětví, ve kterém žádný hráč na trhu nechce zůstat pozadu. A protože se drahý vývoj ve dvou lépe táhne, je spojenectví výhodnou cestou.

Automobily BMW 530d Gran Turismo

BMW a PSA se daly dohromady již při vývoji benzínových motorů pro vozy Peugeot, Citroën a MINI. Ve vztahu jim to nejspíš klape, proto se rozhodly rozšířit partnerství i na oblast hybridních technologií.

Název nově založeného podniku, BMW Peugeot Citroën Electrification, prozrazuje kromě majitelů i své zaměření. Denním chlebem zaměstnanců bude vývoj a výroba součástek a programového vybavení pro hybridní vozy. Takže zde světlo světa spatří nové bateriové moduly, generátory, nabíječky a další výkonová elektronika.

Automobily Citroën C4 2011

„Tato spolupráce nám umožní dosáhnout významných úspor v oblasti elektrifikace vozů. Znamená také významný krok na cestě k udržitelné mobilitě,“ pochvaluje si předseda představenstva skupiny BMW Norbert Reithofer.

Nové hybridní součásti poputují pod kapotu koncernových vozů od roku 2014.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: